Giełda Kucoin: Platforma kryptowalutowa z dostępem do setek różnorodnych aktywów

Giełda Kucoin dostępna jest w około 200 krajach. Sprawdzamy, co trzeba o niej wiedzieć.
Giełda Kucoin
Giełda Kucoin. Co trzeba o niej wiedzieć? Jakie są wady a jakie zalety?

Kucoin to giełda kryptowalut z jedną z największych na świecie baz klientów. Kucoin działa w ponad 200 różnych krajach. Doświadczeni traderzy z pewnością odnajdą się na tej platformie ze względu na dużą ilość narzędzi przydatnych podczas obrotu kryptowalutami. Słabą stroną giełdy są jednak marne recenzje użytkowników. Dodatkowo możemy wspomnieć o tym, że giełda ta nie funkcjonuje w Stanach Zjednoczonych.

GIełda Kucoin – zalety

 • Możliwość stakowania określonych kryptowalut i zarabiania na odsetkach;
 • Możliwość pożyczania naszych aktywów i naliczania odsetek za dzierżawienie kapitału;
 • Ogromny wybór kryptowalut. Nawet niektóre z bardziej popularnych giełd oferują nie więcej niż 150 tokenów. Na giełdzie Kucoin znajdziemy ponad 600 kryptoaktywów. Z tak dużym wyborem możemy poszerzyć nasze portfolio inwestycyjne, gdy tylko zajdzie taka potrzeba;
 • Kucoin oferuje niskie prowizje w zestawieniu z innymi giełdami, zazwyczaj nie przekraczają 0,12%.

Kucoin – wady

 • Brak licencji w Stanach Zjednoczonych;
 • Wiele negatywnych opinii w internecie;
 • Klienci zwracają uwagę na to, że trzeba długo czekać na odpowiedź obsługi klienta w razie kłopotów związanych z platformą inwestycyjną giełdy Kucoin.

Co trzeba wiedzieć o giełdzie Kucoin?

Giełda Kucoin

Giełda Kucoin jest platformą do handlu kryptowalutami znaną w ponad 200 państwach. Operator stał się świetną opcją dla wielu klientów ze względu na to, że oferuje niskie opłaty transakcyjne. Poza podstawowymi opcjami w postaci sprzedaży i zakupu kryptowalut, na giełdzie Kucoin możemy także stakować niektóre projekty kryptowalutowe, co pozwoli nam zarobić odsetki na posiadanych aktywach. Na platformie możemy także skorzystać z depozytów zabezpieczających, transakcji peer to peer i pożyczania kryptowalut.

Kucoin działa na rynku od 2017 roku. Siedziba firmy znajduje się na Seszelach. Pomimo tego, że operator działa na rynku dopiero od 5 lat, jest on jednym z największych dostawców usług kryptowalutowych na całym świecie. Z całą pewnością oprócz niskich prowizji za transakcje przyczyniła się do tego także lista oferowanych kryptowalut. Na Kucoin możemy kupić łącznie ponad 600 różnych tokenów.

Obecnie giełda ma ponad 10 milionów aktywnych klientów. Giełda działa niemal na całym świecie, jednak boryka się z ograniczeniami w Stanach Zjednoczonych. Mieszkańcy USA mogą założyć rachunek inwestycyjny na Kucoin, jednak nie mają dostępu do większości opcji i narzędzi oferowanych przez firmę.

Kryptowaluty dostępne na giełdzie Kucoin

Giełda Kucoin ma w swojej ofercie aż 600 różnorodnych kryptowalut, którymi klienci mogą dowolnie handlować. Klienci poszukujący giełdy z jak największym dostępem do kryptowalut prawdopodobnie nie znajdą na rynku lepszego zawodnika oprócz wyjątku, którym jest Binance. Poniżej zwrócimy uwagę na częściową listę kryptowalut, które znajdziemy na Kucoin:

 • Bitcoin;
 • Dogecoin;
 • Ethereum;
 • Litecoin.

W przypadku tak dużej liczby dostępnych kryptowalut wymienianie najpopularniejszych projektów nie ma sensu, ponieważ jest ich zbyt dużo. Na liście Kucoin znajdziemy bez problemu wszystkie altcoiny, którymi obraca większość traderów, a oprócz tego nie zabraknie też dostępu do stablecoinów.

Doświadczenia związane z giełdą Kucoin

Użytkownicy giełdy mogą skorzystać z jej oferty poprzez zalogowanie się na swoje konto na stronie internetowej lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Aplikacje mobilne dostawcy znajdziemy na urządzeniach z systemami Android i iOS. W aplikacjach mobilnych znajdziemy mnóstwo funkcji i narzędzi dostępnych na stronie głównej operatora. Zarówno mobilnie, jak i na komputerze możemy przeglądać listę kryptowalut, wykresy cenowe, historię naszych transakcji i narzędzia handlowe.

Zaletą dla doświadczonych traderów z całą pewnością będzie to, że za pośrednictwem platformy skorzystamy z czterech różnych typów zleceń. Zlecenia typu stop-loss, market limit i market stop. Możemy także skorzystać z opcji depozytów zabezpieczających. Nie zabraknie także stakingu projektów kryptowalutowych, które w ciągu ostatnich kilku lat stał się niezwykle popularną metodą zarobkową.

Niestety w odróżnieniu od wielu popularnych giełd kryptowalutowych, Kucoin nie charakteryzuje się zbyt miłą dla oka i prostą w obsłudze platformą. Z tego powodu dostawca jest najczęściej wybierany przez osoby, które mają już nieco doświadczenia w handlu kryptowalutami. Najczęstszym powodem, dla którego ludzie decydują się na założenie rachunku inwestycyjnego na platformie Kucoin, jest dostęp do ponad 600 różnych tokenów. Dla tych, którzy nie mają zbyt wiele doświadczenia w tradingu pocieszeniem może być dostęp do rozbudowanego centrum pomocy, gdzie znajdziemy wiele odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Giełda Kucoin – opłaty i prowizje

Na giełdzie Kucoin znajdziemy wielopoziomowy system prowizji w zależności od poziomu naszego konta giełdowego. Opłaty wahają się od 0,125% do 0,1%. Opłaty są całkiem niskie w porównaniu z konkurencją, która w wielu przypadkach pobiera nawet 0,5% prowizji. Użytkownicy mogą również uzyskać dodatkowe zniżki transakcyjne w zależności od tego, jak wiele tokenów KCS posiadają. Tokeny KCS są natywną kryptowalutą giełdy Kucoin. Działają w sposób zbliżony do monet cyfrowych BNB stworzonych przez giełdę Binance.

Oprócz typowych opłat handlowych Kucoin nalicza również prowizje za wycofanie transakcji. Opłaty te różnią się jednak w zależności od aktywów, na których handlujemy. Depozyty na tej giełdzie są bezpłatne, ale należy pamiętać, że KuCoin oferuje obecnie ograniczone opcje depozytów fiat.

Czy giełda Kucoin jest bezpieczna?

Chociaż Kucoin dokłada wielu starań do zachowania solidnych standardów bezpieczeństwa, w 2020 roku giełda uległa atakowi hakerskiemu. Wykradziono wówczas kryptowaluty o równowartości 280 milionów dolarów. Skradzione środki znajdowały się wtedy w tak zwanych hot walletach użytkowników platformy. Włamanie było niezwykle poważnym ciosem w wiarygodność dostawcy, jednak na całe szczęście większość skradzionych środków została zrekompensowana z funduszu ubezpieczeniowego giełdy. Mimo wszystko nie możemy pominąć tego, że udany atak hakerski jest poważnym naruszeniem bezpieczeństwa firmy.

Jeżeli chodzi o systemy bezpieczeństwa, znajdziemy tam logowanie dwuskładnikowe, szyfrowanie danych, a także możliwość ustalenia dodatkowego hasła niezbędnego do potwierdzania transakcji na platformie. Jest to hasło, które podajemy podczas sprzedawania i kupowania aktywów oraz wycofywania transakcji.

Jak założyć konto na giełdzie Kucoin?

Założenie konta na giełdzie Kucoin trwa zaledwie kilka minut. Proces jest prosty i nie powinien zniechęcać niedoświadczonych użytkowników. Wystarczy, że na stronie głównej operatora wciśniemy przycisk z napisem Sign Up. Znajduje się on w prawym górnym rogu ekranu powitalnego. Tutaj rozpoczynamy konfigurację naszego rachunku giełdowego. Wpisujemy numer telefonu, adres mailowy i podstawowe dane osobowe. Kiedy potwierdzimy wszystkie dane i konto zostanie zweryfikowane, możemy rozpocząć handel kryptowalutami.

Na giełdzie Kucoin możemy przejść kilka stopni weryfikacji KYC. Jeżeli nie przejdziemy weryfikacji KYC, będziemy mieli dostęp do handlu z nałożonymi limitami pieniężnymi. Aby handlować bez żadnych limitów, powinniśmy zainteresować się uwierzytelnieniem tożsamości. Kiedy przejdziemy przez wszystkie procesy weryfikacyjne operator giełdy znacznie poszerzy nasze limity dziennych wpłat i wypłat na giełdzie. Aby ukończyć podstawowy proces, wystarczy zalogować się na swoje konto, kliknąć “Weryfikacja KYC” pod awatarem i wprowadzić podstawowe dane osobowe.

Jeżeli jednak chcemy pójść o krok dalej, powinniśmy ukończyć zaawansowaną weryfikację KYC. W tym celu będziemy musieli dostarczyć kilka dodatkowych dokumentów w postaci zdjęcia dokumentu tożsamości i rachunku potwierdzającego nasze miejsce zamieszkania. Dzięki tej weryfikacji uzyskujemy dostęp do większej liczby korzyści handlowych.

Obsługa klienta i zarządzanie kontem

Kucoin jak przystało na dużą giełdę kryptowalut, oferuje wiele opcji obsługi klienta. Użytkownicy mogą wziąć udział w komunikacji za pośrednictwem czatu na żywo, gdzie konsultant odpowie na ich pytania lub mogą opisać nieco bardziej skomplikowany problem za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. W ten sposób bez problemu uzyskamy pomoc podczas kłopotliwych sytuacji, które napotkamy podczas korzystania z serwisu.

Opinie o Kucoin na stronie Trustpilot przypominają te, które użytkownicy piszą również pod szyldem Coinbase, Kraken i innych popularnych giełd. Jako dobre strony podają niskie opłaty i dostęp do wielu aktywów, z kolei występujące problemy dotyczą obsługi klienta i korzystania z serwisu.

Jeżeli chodzi o dostęp do panelu głównego Kucoin, użytkownicy mają dostęp zarówno z płaszczyzny komputerów, jak i aplikacji mobilnej. Możemy zatem logować się telefonami, jak i poprzez komputery i tablety. Urządzenia mobilne muszą jednak być wyposażone w system Android lub iOS. Platformy są dostępne za darmo, a po zarejestrowaniu można zalogować się na swoje konto, aby kupować, sprzedawać i handlować kryptowalutami. Zarówno w aplikacji mobilnej, jak i na stronie internetowej możemy skorzystać z giełdowej pomocy klienta.

Kucoin vs Coinbase

Kucoin może pochwalić się przede wszystkim ogromnym dostępem do kryptowalut i całkiem niskimi opłatami. Są to największe zalety tego operatora, po które przychodzi do niego mnóstwo użytkowników zainteresowanych handlem altcoinami. Jednak to nie koniec funkcjonalności giełdy, ponieważ operator obsługuje również staking, oferuje depozyt zabezpieczający, handel peer to peer i kontrakty terminowe. Dostęp do dużej ilości funkcji handlowych z całą pewnością przypadnie do gustu zaawansowanym użytkownikom. Należy jednak pamiętać o kilku wadach. Ze względu na brak globalnego zaufania Kucoin nie jest licencjonowany w całych Stanach Zjednoczonych. Rezydent USA nie ma możliwości handlowania za pośrednictwem Kucoin. Jeżeli jesteście zainteresowani tym, w jaki sposób Kucoin wypada na tle innych popularnych kryptowalut, porównamy teraz jego możliwości do Coinbase.

Należy przy tym wspomnieć, że zarówno Coinbase, jak i Kucoin znajdują się w czołówce giełd kryptowalutowych. Z całą pewnością znajdziemy ich w pierwszej dziesiątce. Istnieje jednak nieco różnic między tymi platformami. Coinbase zdobył licencje na terenie USA, z kolei Kucoin nie. Po stronie dostawcy Kucoin stoi jednak więcej dostępnych aktywów. Na Coinbase możemy sprzedawać i kupować około 150 kryptowalut. Na liście Kucoin znajdziemy ich ponad 600. Co więcej, Coinbase ma nieco wyższe opłaty transakcyjne od Kucoina, co może nieco zniechęcić użytkowników.

Podsumowując, Kucoin prawdopodobnie przypadnie do gustu użytkownikom, którzy mają już nieco doświadczenia w handlu kryptowalutami. Jeżeli mamy już jakieś doświadczenie z brokerami lub giełdami, docenimy wiele opcji, które operator zaimplementował na swojej platformie. Jeżeli jednak dopiero zaczynamy swoją przygodę z handlem kryptowalutami, prawdopodobnie jedynym plusem giełdy będą niskie prowizje i dostęp do setek altcoinów. Przed wybraniem giełdy, warto dokładnie przejrzeć jej mocne i słabe strony, aby upewnić się, że spełni nasze osobiste preferencje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Giełda binance

Giełda Binance - platforma stworzona z myślą o doświadczonych inwestorach

Następny
Giełda Koinal

Giełda Koinal: Platforma, na której błyskawicznie kupisz bitcoina przy użyciu karty kredytowej

Sprawdź także