Gdzie NIE szukać porad dotyczących kryptowalut? Dowiedz się jak zachować zimną krew na rynku!

W ostatnich czasach kryptowaluty stały się preferowanym rozwiązaniem inwestycyjnym. Rynek kryptowalut jest znany ze swojej niestabilności, a mimo to zdołał przykuć uwagę wielu inwestorów, którzy szukają świeżych perspektyw, aby zmaksymalizować zyski z portfela. Jednak w tak nieznanym i niekontrolowanym sektorze finansowym inwestorzy szukają pomocy w sprawach związanych z kryptowalutami, takich jak to, jaką monetę kupić i jak zgłosić podatki od zysków z handlu kryptowalutami. Zrozum, jakich środowisk należy unikać, próbując uzyskać porady dotyczące kryptowalut i jak zlokalizować doradcę, który może pomóc, aby zaoszczędzić sobie kłopotów w przyszłości.

Ostrożnie z poradami dotyczącymi kryptowalut od rodziny i znajomych

Przed podjęciem decyzji finansowych ważne jest, aby skonsultować się z ekspertem, a nie polegać na radach rodziny i przyjaciół. O ile nie mają oni doświadczenia w dziedzinie kryptowalut, najlepiej nie ufać ich radom, ponieważ może to prowadzić do kosztownych błędów. Ważne ruchy na rynku powinny być poparte przemyśleniami i doświadczeniem. Uważaj na porady od najbliższym, jeżeli nie są doświadczonymi ekspertami finansowymi lub nie zajmują się handlem na rynku krypto!

Niektóre publiczne fora nie są zbyt dobrym źródłem wiedzy

Możliwe jest uzyskanie różnych punktów widzenia na dany temat poprzez eksplorację internetowych platform dyskusyjnych, takich jak Quora czy Reddit, jednak nie jest to najskuteczniejszy sposób na uzyskanie porad dotyczących finansów. Można skorzystać z doświadczeń innych ludzi, jednak próba naśladowania czyjegoś sukcesu poprzez dokonywanie identycznych wyborów może być najgorszym błędem w obliczeniach. Sytuacje i warunki zmieniają się, co może wpłynąć na wyniki.

Wystrzegaj się propozycji obcych ludzi

Każdy, kto interesuje się NFT lub kryptowalutami, powinien być świadomy platform używanych do łączenia entuzjastów kryptowalut. Często zdarza się, że kontaktuje się z Tobą ktoś, kogo nie znasz, oferując rzekomo lukratywną okazję inwestycyjną. Ważne jest, aby zachować ostrożność wobec tych ofert, ponieważ są to prawdopodobnie oszustwa. Jako środek bezpieczeństwa zaleca się dostosowanie ustawień platformy, aby upewnić się, że obcy nie mogą wysyłać do Ciebie wiadomości.

Zatem kto może nam pomóc w poszerzaniu wiedzy?

Doradcy od kryptowalut reprezentują grono ekspertów, którzy mają praktyczne doświadczenie w pracy z cyfrowymi formami pieniędzy, na przykład walutami cyfrowymi. Doradcy związani z pieniędzmi kryptowalutowymi mogą pomóc w tworzeniu i nadzorowaniu portfela inwestycyjnego. Udzielają oni budżetowego napomnienia spekulantom cyfrowego pieniądza i nowym firmom opartym na kryptowalutach.

Eksperci ci powinni posiadać odpowiednie doświadczenie i przeszłość powiązaną z pracą nad kryptowalutami.

Influencerzy o odpowiedniej renomie

Osoby doświadczone w świecie technologii blockchain, w tym programiści, popularne postaci i inwestorzy, posiadają ogromną ilość doświadczeń w branży. Poniżej przedstawiamy kilka osób, które mogą rzucić nieco światła na trudny temat kryptoaktywów. Wybrani przez nas influencerzy są bezpośrednio powiązani z branżą kryptowalut jako twórcy blockchainów lub spekulanci. Należy jednak pamiętać, że informacje pozyskane od osób trzecich nadal powinny być weryfikowane na własną rękę.

Więc kogo można śledzić, aby być na bieżąco z informacjami o kryptowalutach?

Twórca Ethereum – Vitalik Buterin

Vitalik Buterin to kanadyjski programista, który był zaangażowany w tworzenie blockchaina Ethereum i publikację magazynu Bitcoin. Jest znaną postacią w mediach społecznościowych, a konkretnie na Twitterze, gdzie ma ponad 4 miliony obserwujących. Zamieszcza posty na temat Ethereum, wiadomości i danych związanych z technologią blockchain, a także swoje osobiste poglądy na temat kryptowalut. Ponadto jego osobisty blog obejmuje szeroki zakres tematów, od kryptowalut po zarządzanie czasem i styl życia.

CEO serwisu Bitcoin.com – Roger Ver

Roger Ver jest szefem Bitcoin.com i znaną postacią w świecie kryptowalut na Twitterze. Jest znany pod pseudonimem “Bitcoin Jesus” i był jednym z pierwszych, którzy zainwestowali w Bitcoina. Ver jest kluczową osobą w branży walut cyfrowych i dzieli się swoimi opiniami na temat Bitcoina i regulacji związanych z kryptowalutami na Twitterze. Udało mu się zdobyć grono zwolenników liczące ponad 750 000 osób.

Popularny podcaster i znawca kryptowalut – Andreas Antonopoulos

Andreas M. Antonopoulos jest zagorzałym zwolennikiem Bitcoina, ekspertem w dziedzinie technologii, autorem i znanym podcasterem. Jego podcast “Speaking of Bitcoin” obejmuje sposób, w jaki Bitcoin i inne waluty cyfrowe są przyjmowane na całym świecie. Ma platformę nauczania blockchain i tweetuje na tematy związane z kryptowalutami.

Twórca Moralis Web 3 Academy – Ivan on Tech

Ivan Liljegvist, twórca Moralis Web 3 Academy, jest dobrze znany w świecie kryptowalut. Jest odnoszącym sukcesy deweloperem, właścicielem firmy i influencerem, który mówi o potencjale kryptowalut i stara się pomóc innym korzystać z Web 3 – dla zdecentralizowanego, opartego na blockchainie internetu. Przekazuje swoje pomysły i innowacje na Twitterze i YouTube.

Współzałożycielka Lightning Labs – Elizabeth Stark

Elizabeth Stark zajmuje pozycję zarówno jako współzałożycielka, jak i lider Lightning Labs, firmy, która zaprojektowała Lightning Network. System ten zapewnia błyskawiczny interfejs transakcyjny dla użytkowników blockchaina Bitcoin. Oprócz bycia przedsiębiorcą blockchain Stark jest entuzjastycznym publicznym zwolennikiem Bitcoina, często tweetując o jego zaletach jako zdecentralizowanej waluty i innych tematach związanych z kryptowalutami.

Wiedzę zdobędziemy również za pomocą platform edukacyjnych przygotowanych przez twórców giełd krypto

Jeśli jesteś początkującym inwestorem, powinieneś skorzystać z materiałów edukacyjnych, które zapewnia kilka platform internetowych. Możesz zajrzeć do różnych tematów, aby zdobyć wiedzę na temat kryptowalut, a także dowiedzieć się nieco więcej o tym, jak zacząć w nie inwestować.

Gdzie najlepiej szukać porad dla początkujących?

Binance

Binance to giełda walut cyfrowych, umożliwiająca osobom fizycznym zakup i sprzedaż monet kryptowalutowych. Daje również dostęp do informacji o blockchainie, pieniądzu cyfrowym, papierach wartościowych i NFT dzięki swojej akademii. Zapewnia samouczki dotyczące handlu, kompleksową listę terminów i różne wskazówki dla początkujących.

Platforma edukacyjna Coinbase Learn

Coinbase, znana na całym świecie giełda kryptowalut, opracowała platformę edukacyjną Coinbase Learn, aby zapewnić swoim użytkownikom materiały edukacyjne, które pomogą im w nauce o kryptowalutach i zrozumieniu środowiska kryptowalutowego. Ta strona internetowa dostarcza informacji takich jak przewodniki dla początkujących, samouczki i aktualne raporty rynkowe.

Pasywnyinwestor.pl – Twoje źródło darmowej edukacji o kryptowalutach

Nasza strona została poświęcona przede wszystkim edukacji. Regularnie zamieszczamy artykuły opisujące różnorodne kryptowaluty, ważne zdarzenia ze świata finansów, czy też opisy oraz recenzje giełd kryptowalutowych. Jeżeli jesteś osobą, która szuka darmowego źródła edukacji o świecie krypto, pozostań z nami na dłużej!

Oficjalny przewodnik po kryptowalutach od firmy CFP Board

5 grudnia 2022 roku firma Certified Financial Planner Board of Standards, Inc (CFP Board) wydała przewodnik dotyczący aktywów związanych z kryptowalutami jako sposób na pomoc specjalistom. Przewodnik ten, zatytułowany Notice to CFP Professionals Regarding Financial Advice About Cryptocurrency-Related Assets, został stworzony w odpowiedzi na zapytania odnośnie do udzielania porad finansowych dotyczących kryptowalut i innych aktywów związanych z kryptowalutami.

Rada oświadczyła w swoim zawiadomieniu, że specjaliści CFP powinni przestrzegać zasad regulacji, gdy udzielają wskazówek związanych z pieniędzmi w odniesieniu do aktywów związanych z kryptowalutami, ponieważ zarówno Departament Pracy (DOL), jak i Urząd Regulacji Przemysłu Finansowego (FINRA) podniosły obawy dotyczące niebezpieczeństw, które wiążą się z inwestowaniem w aktywa związane z kryptowalutami. W marcu 2022 r., DOL’s Employee Benefits Security Administration (EBSA) wydała poradę ostrzegającą powierników planów 401k przed wszelkimi inwestycjami w waluty cyfrowe.

Rada określiła, że CFP nie powinni być powstrzymywani lub nakłaniani do udzielania porad związanych z kryptowalutami, ale powinni czuć się komfortowo z zasobem i jego zagrożeniami podczas badania kryptowalut z klientami. Ponadto zarząd przedstawił konkretne niebezpieczeństwa związane z zasobami kryptowalutowymi, obejmujące ich ulotną i niestabilną naturę, kwestie związane z dochodzeniem, kwestie związane z opieką, kwestie związane z wyceną, możliwy niezarejestrowany status i potencjał dla kolejnych wytycznych.

Więcej szczegółów autorstwa firmy CFP można znaleźć na ich oficjalnej stronie internetowej.

Dlaczego w branży kryptowalut znajdziemy aż tylu oszustów?

Wraz z postępem technologicznym pojawiają się oszuści, którzy próbują czerpać zyski z niczego niepodejrzewających ludzi. Obecnie w technologii blockchain powstało ponad kilkadziesiąt tysięcy walut, z których każda ma zróżnicowany potencjał zarobkowy. Kilka z tych tokenów może w dłuższej perspektywie przynieść wielkie zyski, ale inne mogą być tylko przeciętne. Jeszcze gorzej jest, jednak jeśli zainwestujesz w scam.

Niektóre kryptowaluty są tworzone przez oszustów, którzy próbują tylko wykorzystać niewinnych inwestorów. Jeśli nie skonsultujesz się z doradcą kryptowalutowym przed inwestycją, możesz ryzykować utratę wszystkich swoich pieniędzy. Możesz również uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, jeśli zaczniesz edukować się na własną rękę.

Podsumowanie informacji

Aby jak najlepiej wykorzystać swoje inwestycje w kryptowaluty, korzystne jest zatrudnienie doradcy finansowego, który może pomóc w podjęciu właściwych decyzji. Mogą oni pomóc Ci wybrać najlepsze inwestycje, zastosować najbardziej efektywne strategie zarządzania podatkami i zapewnić porady dotyczące planowania finansowego. Dodatkowo mądrze jest podążać za radami ekspertów kryptowalutowych, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami i innowacjami w technologii blockchain.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Gdzie szukać nowych kryptowalut

Gdzie szukać nowych kryptowalut?

Następny
Kryptowaluta Kadena

Kryptowaluta Kadena (KDA): Dlaczego niektórzy nazywają ją zabójcą bitcoina?

Sprawdź także