Giełda Koinal: Platforma, na której błyskawicznie kupisz bitcoina przy użyciu karty kredytowej

Giełda Koinal pozwala na zakup bitcoina za pomocą karty kredytowej. Czy warto z niej korzystać?
Giełda Koinal
Giełda Koinal – co musisz o niej wiedzieć?

Giełda Koinal to platforma za pośrednictwem której dokonamy zakupu kryptowalut za pomocą wielu popularnych metod wpłat. Operator umożliwia skorzystanie z karty kredytowej, przelewów SWIFT i przelewów SEPA. Firma planuje także wprowadzenie szybkich opłat Apple Pay. Dostawca uważa, że udało mu się zautomatyzować przejście procesu KYC, dzięki czemu znacznie skraca on okres oczekiwania na przyznanie dostępu do giełdy kryptowalutowej.

Giełda Koinal ma swoją siedzibę w Bułgarii. Opłaty transakcyjne różnią się w zależności od tego, którą kryptowalutę kupujemy. W przypadku zakupu ethereum mogą być dosyć wysokie, co zniechęca użytkowników inwestujących w swoją przyszłość. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że w momencie zapłacenia za transakcję kartą kredytową, system Koinal przeliczy naszą transakcję na dolary, dlatego też bank obciąży nas dodatkowym kosztem za przewalutowaniem opłaty.

Minimalna kwota transakcji liczona w dolarach wynosi 50 USD. Zaletą Koinal jest prosty w obsłudze interfejs. Musimy jednak pamiętać o tym, aby założyć portfel kryptowalutowy przed zakupem tokenów, ponieważ nie możemy ich przechowywać wewnątrz platformy. Minusem są zróżnicowane opłaty transakcyjne, ponieważ niektóre kryptoaktywa wymagają poniesienia bardzo dużych kosztów.

Koinal wady i zalety

Istotną zaletą jest możliwość natychmiastowego zakupu kryptowalut, jeśli skorzystamy z przelewu za pośrednictwem karty kredytowej. Niestety wiele osób wskazuje na to, że giełda ma sporo wad. Przykładem jest brak licencji FCA, brak dostępu do dużej ilości obsługiwanych walut FIAT i wysokie opłaty w przypadku zakupu i sprzedaży niektórych kryptowalut (największe ceny występują w przypadku handlu ethereum).

Giełda Koinal – co musisz wiedzieć?

Główną i najważniejszą zaletą Koinal jest szybki proces rejestracji i weryfikacji. Możemy błyskawicznie kupić tokeny za pośrednictwem karty kredytowej. W ten sposób przyspieszamy cały proces, ponieważ nie musimy czekać, aż bank zaakceptuje przelew międzynarodowy na giełdę. Mimo wszystko nie jest to zaleta, którą możemy przypisać dostawcy Koinal, ponieważ istnieje wiele innych giełd kryptowalutowych akceptujących przelewy za pomocą kart debetowych i kart kredytowych.

Niestety okazuje się, że w tej materii Koinal ma tak naprawdę niewiele do zaoferowania, ponieważ jest to większość jego zalet. Najgorszym aspektem tej giełdy są niejasne opłaty, ponieważ większość z nich jest zmienna. Co więcej, opłaty różnią się w zależności od tego, którą kryptowalutę kupujemy. Koinal oferuje też niewiele walut fiat, więc jest ograniczony pod względem użyteczności. Sam proces rejestracji jest dynamiczny i intuicyjny, a korzystanie z panelu giełdowego nie wymaga wiedzy i doświadczenia. Niestety napotkamy sporo ograniczeń, jeśli chodzi o dostęp do narzędzi w porównaniu z innymi giełdami kryptowalutowymi.

Oprócz tego, że możesz używać swojej karty kredytowej lub debetowej do kupowania kryptowalut, ważne jest, aby zrozumieć, jak działają zakupy, wpłaty i wypłaty w Koinal. Używając tego sposobu płatności, musimy liczyć się z tym, że bank pobierze nam pieniądze za przewalutowanie podczas przelewu. Oznacza to, że pomimo relatywnie wysokich prowizji ponosimy dodatkowe koszty za przewalutowanie. Taki stan opłat sprawia, że Koinal jest nieopłacalnym operatorem dla wielu użytkowników.

Kolejnym problemem, z którym muszą zmierzyć się użytkownicy tej giełdy, jest dostęp do wypłat jedynie w euro. Z tego powodu ciągle przewalutowywanie podczas zakupów na Koinal obniża opłacalność związaną z korzystaniem z usług operatora. Z całą pewnością klienci tej giełdy zyskaliby na wprowadzeniu obsługi większej ilości walut fiat na platformie handlowej. Dostęp do kryptowalut też nie jest zbyt szeroki. Większość popularnych giełd kryptowalutowych oferuje większą liczbę kryptoaktywów na swoich listach.

Giełda Koinal – czy warto korzystać z tej platformy?

Jeżeli giełda Koinal posiada wiele wad, a inni dostawcy charakteryzują się dostępem do zalet bez powielania problemów, które spotkamy na Koinal, czy warto w ogóle skorzystać z oferty tego dostawcy? Zazwyczaj odpowiedź na takie pytanie jest uzależniona od indywidualnych preferencji każdego użytkownika. Świat blockchain nieustannie się rozwija. Musimy pamiętać o tym, że wiele giełd kryptowalut jest na rynku nawet od dekady. Tymczasem Koinal działa dopiero od 2017 roku. Niektórzy użytkownicy pragną dać szansę także operatorom, którzy mają nieco mniej doświadczenia na rynku.

Być może giełda Koinal nie ma wielu zalet, które spotkamy na Binance, Kraken lub Coinbase, jednak mimo że dostawca nie jest czołowym operatorem na rynku, nadal dba o nasze bezpieczeństwo. Dzięki certyfikatom SSL mamy pewność co do tego, że Koinal nie przechowuje informacji o naszej karcie kredytowej lub debetowej. Metody płatności na tej giełdzie są wysoce zabezpieczone, ponieważ podlegają wielokrotnemu szyfrowaniu. Po zakupie kryptowalut możemy mieć pewność co do tego, że nikt nie ma wglądu do naszej transakcji.

Koinal dba o ukrycie naszych danych osobowych. Korzystając z tej giełdy, możemy spać spokojnie. Dla dodatkowego bezpieczeństwa możemy skorzystać z Google Authenticator podczas logowania na nasze konto giełdowe. W ten sposób nawet jeśli ktoś uzyskałby dostęp do naszego e-maila i hasła, nadal nie zaloguje się na rachunek inwestycyjny bez dostępu do naszego telefonu. Przetwarzanie płatności i korzystanie z danych osobowych na Koinal jest niezwykle bezpieczne pomimo tego, że nie jest to popularna giełda kryptowalut.

Czy platforma ma zalety wyróżniające ją wśród innych giełd i kantorów krypto?

Zaletą Koinal jest możliwość zablokowania ceny wybranego przez nas aktywa na 20 minut. W ten sposób możemy mieć pewność, że cena kryptowaluty nie ulegnie za chwilę zmianie. Osoby, które wiedzą, jak dużym fluktuacjom cenowym poddawane są kryptowaluty, z całą pewnością docenią ten fakt. Na Koinal nie ma dużego wyboru kryptoaktywów, jednak możemy tam kupić wszystkie najpopularniejsze krypto, takie jak bitcoin, ripple, ethereum, dogecoin, litecoin.

Sam Koinal nie ma dużego wpływu na rynek, jednak godnym pochwały aspektem jest to, że usługodawca stara się integrować swoje usługi z innymi dostawcami kryptowalut. Przykładowo na przestrzeni ostatnich kilku lat usługi dostępne na platformie Koinal udało się połączyć z kilkoma dużymi giełdami kryptowalutowymi – Okex i Binance. Dzięki temu zakupy za pośrednictwem Koinal możemy zrobić w 180 różnych krajach. Dzięki temu, że Koinal stale rozwija swoje relacje z innymi giełdami kryptowalutowymi, coraz więcej użytkowników ma dostęp do zakupu aktywów za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Niektórym ludziom znacznie ułatwia to handel. Przykładowo, jeśli kupisz kryptowaluty na Binance, używając do tego platformy Koinal, twoje środki pojawią się na giełdzie nawet w 5 minut. W ten sposób znacznie skracasz czasochłonny proces zakupu.

Poznaj wszystkie giełdy kryptowalut w portalu dla miłośników cyfrowych aktywów kryptopedia.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Giełda Kucoin

Giełda Kucoin: Platforma kryptowalutowa z dostępem do setek różnorodnych aktywów

Następny
Giełda Bitclude

Giełda BitClude - Co warto wiedzieć na temat platformy?

Sprawdź także