Giełda Gemini – co warto wiedzieć o dostawcy? Wady, zalety, opinie

Giełda Gemini to popularna platforma handlu kryptowalutami. Co trzeba o niej wiedzieć?
Giełda Gemini
Giełda Gemini – rezencja, wady, zalety, opinie, informacje.

Dla wszystkich osób, które chcą zacząć inwestować w kryptowaluty na obecnych falach trendu, przyszykowaliśmy recenzję kolejnej giełdy kryptowalut. Więcej informacji na temat poszczególnych słabych i mocnych stron popularnych giełd kryptowalutowych z całą pewnością pozwoli naszym czytelnikom zdecydować, z której platformy zarobkowej będą korzystać podczas prowadzenia handlu. Niektórzy inwestorzy mogą odnieść wrażenie, że samo zapoznanie się z działaniem cyfrowych monet jest wystarczające. Jednak to nie do końca prawda.

Mimo że giełdy kryptowalut prezentują podobną funkcjonalność, każdy operator stara się czymś wyróżnić na tle konkurencji. Warto poznać słabości i zalety poszczególnych platform, aby wiedzieć, która z nich spełni nasze oczekiwania. Giełda Gemini należy do listy jednej z najlepszych platform kryptowalutowych na całym świecie. Wśród tysięcy dostępnych dziś giełd kryptowalutowych, Gemini z całą pewnością znajdzie swoje miejsce w pierwszej dwudziestce. Dzięki naszej recenzji z całą pewnością podejmiecie decyzję dotyczącą tego, czy Gemini jest platformą spełniającą wasze preferencje.

Ciekawostką, o której warto wspomnieć, jest to, że Gemini powstała jako inicjatywa braci bliźniaków. Giełdę stworzyli bracia Tyler i Cameron Winklevoss. Platforma funkcjonuje od 2014 roku. Siedziba firmy znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych, w Nowym Jorku. W odróżnieniu od innych dużych giełd, które znajdują się od lat na rynku, Gemini ma zabezpieczenie ze strony FDIC (czyli Federalnej Korporacji Gwarantowania Depozytów, będącej korporacją rządową USA).

Pomimo tego, że działają już od 8 lat, nadal nikt nie zaatakował ich giełdy i nie odważył się napaść na depozyty oficjalnie zabezpieczane przez FDIC. Bracia obrali nietypową drogę podczas tworzenia giełdy. Ponieważ tamte lata były okresem buntu na rynkach kryptowalutowych. Wszyscy dokładali wszelkich starań co do tego, aby jak najlepiej uniknąć przepisów. Bracia Winklevoss postanowili popłynąć pod prąd. Zadbali o to, aby ich platforma kryptowalutowa od momentu powstania posiadała jak najwięcej rządowych regulacji i zabezpieczeń.

Efektem było to, że ich firma działała zgodnie ze wszystkimi przepisami stanowymi i rezerwami kapitałowymi USA już w 2015 roku. Oznacza to, że ich giełda była w pełni scentralizowana, jednak oferowała bezpieczeństwo zbliżone do tego oferowane przez banki centralne. Giełda nadal działa i ma się dobrze, jednak założycielom udało się na przestrzeni lat dokonać sporej ekspansji rynkowej. Z rynku USA dotarli do tej pory również do klientów pochodzących z Europy oraz Azji.

Giełda Gemini – bezpieczeństwo

Od początku bezpieczeństwo było największym priorytetem dla założycieli Gemini. Zarówno pieniądze wpłacane przez klientów, jak i ich dane osobowe są świetnie zabezpieczone na tej platformie handlowej. Można by rzec, że Gemini rozwiązuje problemy związane z bezpieczeństwem, które są niezwykle popularną trwogą wśród dzisiejszych giełd kryptowalutowych. Zabezpieczenia są mocną stroną tego dostawcy. Aby osiągnąć wysoki poziom bezpieczeństwa, giełda jest nie tylko odpowiednio regulowana, ale także oferuje różnorodne protokoły bezpieczeństwa, z których mogą korzystać klienci.

Przede wszystkim zadbali o absolutną podstawę, czyli zabezpieczenie środków klientów za pośrednictwem cold walletów. Oznacza to, że większość kryptowalut zgromadzonych przez klientów giełdy Gemini jest przechowywana na portfelach offline i nawet udany atak hakerski nie pozwoli ich wykraść. Niewielka ilość funduszy jest przechowywana w hot walletach, aby umożliwić klientom prowadzenie tradingu i realizowanie codziennych transakcji.

Fundusze to jedna strona medalu. Jednak Gemini nie zapomina również o danych osobowych swoich klientów, a także pracowników. Wszystko jest zabezpieczone za pośrednictwem najwyższego standardu. Komunikacja między aplikacją Gemini, stroną internetową oraz realizacjami klientów zostaje zabezpieczona. Dzięki temu giełda nigdy nie doświadczyła wycieku danych osobowych. Twórcy giełdy mogą pochwalić się tym, że jako pierwsi na giełdzie uzyskali rządowe ubezpieczenie dla aktywów cyfrowych. W przypadku Gemini nawet transakcje na hot walletach są objęte programem ubezpieczeniowym o łącznej wartości do 200 milionów dolarów.

Giełda Gemini pozwala swoim klientom skorzystać z wielu różnych form bezpieczeństwa, o które zadbali. Poniżej opiszemy pokrótce protokoły bezpieczeństwa znajdujące się na tej platformie handlowej.

Jakie zabezpieczenia znajdziemy w ofercie Gemini?

  • Specjalne klucze bezpieczeństwa jako dodatkowa ochrona do autoryzacji dwuetapowej;
  • Zabezpieczanie wszystkich wrażliwych działań handlowych, w tym wpłat i wypłat za pośrednictwem podwójnej autoryzacji 2FA;
  • Ograniczenie pułapu handlowego w celu powstrzymania potencjalnych ataków hakerskich;
  • Dostęp jedynie do autoryzowanych adresów kryptowalutowych (prowadzenie specjalnej whitelisty dla klientów);
  • Najwyższej jakości szyfrowanie w celu ochrony danych osobowych i inwestycji zarówno w trybie offline, jak i online.

Giełda Gemini jest nie tylko bezpieczna, ale i funkcjonalna

Aby pomóc swoim klientom zmaksymalizować możliwości na rynku kryptowalutowym, giełda Gemini oferuje najnowsze i najciekawsze z rozwiązań. Poniżej przybliżymy sobie listę usług, z których możemy skorzystać po zarejestrowaniu rachunku inwestycyjnego na platformie.

Portfele kryptowalutowe dla klientów

Na platformie wymiany Gemini nasz rachunek inwestycyjny jest bezpośrednio połączony z naszym własnym hot walletem. Z tego powodu nie musimy obawiać się o to, że ktoś będzie wymagał od nas zewnętrznych źródeł do przechowywania kryptowalut, ponieważ po założeniu konta upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Wszystkie monety wymieniane na platformie Gemini, możemy przechowywać na hot wallecie oferowanym przez giełdę.

Gemini Custody

Gemini custody to usługa do wszystkich osób, które są zainteresowane przechowywaniem kryptowalut na giełdzie Gemini przez dłuższy czas lub w większych ilościach. Dzięki Gemini custody duże organizacje lub firmy z dużym kapitałem mogą wejść w świat kryptowalut i czuć, że ktoś dba o bezpieczeństwo ich środków. Firma powiernicza z Nowego Jorku ubezpiecza takie rachunki na kwotę do 200 milionów dolarów.

Handel OTC dla klientów Gemini

W ofercie Gemini znajdziemy tak zwany handel over the counter. Oznacza to, że za pośrednictwem panelu giełdy możemy sprzedawać różne kryptowaluty również poza platformą. W ten sposób możemy znaleźć najkorzystniejsze ceny. W przypadku transakcji OTC (over the counter), Gemini staje się pośrednikiem, który pomaga nam w handlu na takiej samej zasadzie jak makler giełdowy. Dzięki pośrednictwu Gemini transakcje są bezpieczne i zgodne z prawem.

Usługa płatnicza Gemini pay

Gemini pay jest usługą płatniczą realizowaną przez operatora giełdy. Klienci mogą korzystać ze swojego konta inwestycyjnego, aby płacić w różnych sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Gemini pay jest systemem kompatybilnym z ponad 30 000 sklepów w USA. Gemini pay działa podobnie do znanego nam w Polsce systemu BLIK. Umożliwia opłacanie różnorodnych towarów i usług z wielu kategorii.

Oficjalna karta kredytowa dla użytkowników Gemini (na ten moment działa tylko w Stanach Zjednoczonych)

W roku 2021 giełda Gemini uruchomiła swoją od dawną zapowiadaną kartę kredytową. Musimy niestety zwrócić uwagę na to, że ta usługa jest skierowana wyłącznie do mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Karta będzie dostępna w 50 stanach. Serwis przewidział dla użytkowników karty Gemini rabat w wysokości 3% przy każdym zakupie dokonanym za pomocą karty.

Gemini Dollar

Natywne kryptowaluty nie są niczym nowym na rynku giełd handlujących kryptowalutami. Nie mogło zabraknąć takiej funkcji na jednej z najbezpieczniejszych platform na świecie. Dlatego również operator Gemini może pochwalić się swoim własnym tokenem giełdowym o nazwie Gemini Dollar.

Jakich doświadczeń handlowych możemy się spodziewać podczas korzystania z usług Gemini?

Giełda Gemini sprawdzi się nawet w przypadku osób, które nie mają wiedzy na temat rynku kryptowalut. Nie obawiajcie się skorzystania z usług tego operatora, nawet jeśli nigdy wcześniej nie handlowaliście żadnymi aktywami na rynku. Największą zaletą Gemini jest to, jak wiele uwagi twórcy giełdy pokładają w zabezpieczeniach. W końcu bezpieczeństwo jest najważniejszym aspektem każdej dużej giełdy kryptowalutowej. Platforma została zbudowana na podstawie prostych projektów, które ułatwiają nawigację po menu niedoświadczonym użytkownikom.

Aplikacja mobilna Gemini

Skonstruowana przez platformę wymiany kryptowalut Gemini aplikacja mobilna doskonale spełnia wszelkie wymagania klientów. Dzięki niej kupujemy i sprzedajemy cyfrowe monety za pomocą telefonu, a operator platformy zyskuje sposób na zdobycie jeszcze szerszego grona klientów. Aplikacja działa zarówno na systemach Android, jak i iOS.

Prowizje i opłaty na giełdzie Gemini

Każda platforma handlowa pobiera pewne prowizje lub opłaty handlowe, ponieważ właśnie z tego się utrzymują. W przypadku handlu za pośrednictwem panelu Gemini opłata handlowa jest uzależniona od rodzaju waluty fiat, z której korzystamy podczas zakupu lub sprzedaży kryptowalut. Najczęściej prowizja waha się w przedziale od jednego do trzech dolarów. Dzieje się tak jednak jedynie podczas transakcji o łącznej wartości od 1 do 200 dolarów. Jeżeli kwota transakcji przekroczy 200 dolarów, giełda pobiera od nas 1,49% transakcji.

Sprawdź także:

Dużą zaletą jest jednak to, że wszyscy inwestorzy mogą korzystać z darmowych wpłat i wypłat na poczet swojego rachunku inwestycyjnego. Wyjątkiem są wpłaty i wypłaty błyskawiczne za pośrednictwem karty debetowej. Wtedy operator pobiera aż 3,49% prowizji.

Jeżeli inwestor preferuje wpłacać i wypłacać środki z giełdy za pomocą swojego konta bankowego, niestety musi znajdować się na terenie Stanów Zjednoczonych. W przeciwnym wypadku obsługa takiej formy płatności nie będzie możliwa do zrealizowania bez konta obsługującego dolary amerykańskie.

Pamiętajmy o tym, że jeżeli chcemy jednak przelać środki poprzez przelew międzynarodowy, powinniśmy na poważnie rozważyć stworzenie konta zagranicznego. Niektóre banki w Polsce, takie jak ING lub mBank oferują taką usługę. W ten sposób będziemy mogli przeliczać złotówki na dolary i odwrotnie w nieco korzystniejszych cenach. Jeżeli tego nie zrobimy i zlecimy przelew międzynarodowy z polskiego konta bankowego, zostanie obciążeni dodatkowymi prowizjami za przeliczenie naszej waluty przed jej wysłaniem.

Jakie kryptowaluty znajdziemy w ofercie tego operatora?

Giełda Gemini może pochwalić się listą około 50 najpopularniejszych kryptowalut. Oczywiście kupimy za pośrednictwem tej platformy bitcoina, ethereum, bitcoin cash, litecoina i kilkadziesiąt innych monet cyfrowych.

Przemyślenia – czy warto skorzystać z oferty Gemini?

Nie ma wątpliwości co do tego, że giełda Gemini jest jedną z giełd występujących na dzisiejszym rynku. Mocną stroną platformy handlowej jest przede wszystkim dostęp do szerokiej gamy usług i prosta w obsłudze platforma. Nawigacja po stronie internetowej oraz aplikacji mobilnej nie powinno sprawić problemów nawet amatorom. Jednak najważniejszą kartą przetargową Gemini jest jeden z najwyższych standardów bezpieczeństwa na świecie. Niektórzy specjaliści zwracają słusznie uwagę na to, że ta giełda kryptowalut jest niemal tak bezpieczna, jak bank.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Najlepsze giełdy kryptowalut

TOP6: Najlepsze giełdy kryptowalut. Na co zwrócić uwagę?

Następny
Litecoin

Litecoin - kryptowaluta, która próbowała w przeszłości prześcignąć bitcoina

Sprawdź także