Giełda Gate.io – platforma kryptowalutowa z bazą ponad 10 milionów klientów

Giełda Gate.io – wszystko, co musisz wiedzieć o platformie do handlu kryptowalutami, którą pokochały miliony.
Giełda Gate.io
Giełda Gate.io – przegląd, opinie, wady i zalety.

Wszyscy dążymy do wolności finansowej, aby cieszyć się pełnią życia. Dlatego rozsądne inwestycje są coraz częściej poruszanym tematem. Próbujemy różnych środków na osiągnięcie finansowej niezależności. Wiele osób zdaje się z tego powodu interesować kryptowalutami. Cały rynek kryptowalut przekroczył wartość kilku bilionów dolarów, co pokazuje nam, że pomimo niezbyt dużego stażu, cyfrowe aktywa są poważną opcją do wyboru. Jeżeli zainteresowaniem tym rynkiem będzie nadal rosnąć, prawdopodobnie w końcu wyprze on konwencjonalne inwestycje.

Wysoka płynność finansowa na rynku kryptowalut odzwierciedla to, że inwestorzy z całego świata bardzo dobrze przyjęli bitcoina i kilka innych topowych tokenów. Sytuacja doprowadziła do tego, że coraz więcej świeżych inwestorów pragnie spróbować swoich sił na tym rynku. Jeżeli chcemy wkroczyć w świat kryptowalut, musimy najpierw wybrać platformę handlową, która nam to umożliwi. W tym celu przyjrzymy się dziś giełdzie kryptowalutowej o nazwie Gate.io. Jest jedną z najpopularniejszych platform handlowych. Została założona w 2013 roku.

Gate.io umożliwia handlowcom z całego świata zarówno kupować, jak i przechowywać różnorodne cyfrowe aktywa. Znajduje się w pierwszej dwudziestce najpopularniejszych giełd kryptowalutowych na świecie.

Giełda Gate.io – rejestracja i weryfikacja nowego konta

Zarejestrowanie nowego konta użytkownika na platformie Gate.io jest prostą czynnością. Nawet użytkownicy niezaznajomieni z giełdami kryptowalutowymi powinni poradzić sobie z tym procesem bez większego problemu. Posiadanie konta na platformie wymiany jest całkowicie darmowe. Musimy wypełnić kilka rubryk, aby przejść przez pierwszy proces rejestracji. Na początku należy podać nasz adres mailowy, imię, nazwisko, nazwę użytkownika i hasło. Po zatwierdzeniu danych operator wyśle do nas e-mail potwierdzający. Klikamy w treść wiadomości, aby potwierdzić konto i gotowe. W tym momencie zakończyliśmy wstępny proces rejestracji.

Następnie pozostaje nam zweryfikować konto handlowe, aby uaktywnić możliwość zakupu i sprzedaży aktywów. Na początku podajemy podanie drugiego hasła, które będzie stanowiło dodatkowe zabezpieczenie podczas wypłacania środków z naszego portfela kryptowalutowego.

Następny etap weryfikacji znacznie różni się od innych popularnych giełd kryptowalutowych, ponieważ użytkownicy Gate.io nie muszą przechodzić przez tak zwany proces KYC, dopóki nie chcą wypłacać oszczędności z giełdy. Nie potrzebujemy także wysyłać skanu naszego dowodu osobistego. Możemy dowolnie obracać zgromadzonymi środkami wewnątrz platformy handlowej, korzystać z kontraktów futures i handlować za pośrednictwem ETF. Jeżeli jednak będziemy chcieli wypłacić pieniądze z giełdy na nasze konto bankowe, operator wymaga potwierdzenie naszej tożsamości.

Gate.io – bezpieczeństwo

Kiedy zwrócimy uwagę na liczne wpadki platform handlowych i regularne działania hakerów w sieci, z całą pewnością zainteresuje nas to, czy dany operator dba o bezpieczeństwo naszych środków. Zabezpieczenia są prawdopodobnie najważniejszym aspektem tej usługi, ponieważ nie chcielibyśmy obracać pieniędzmi w miejscu, z którego fundusze mogą zostać ukradzione. Przed założeniem rachunku inwestycyjnego, upewnijmy się co do tego, że dana platforma skutecznie ochroni nas przed cyberatakami i naruszeniem prywatności ze strony hakerów.

Dla pracowników Gate.io bezpieczeństwo naszych danych oraz zainwestowanych funduszy ma wysoki priorytet. Nasze prywatne informacje są szyfrowane za pośrednictwem skryptu SSL. Ponadto operator umożliwia skorzystanie z logowania dwuskładnikowego 2FA. Dodatkowo właściciel platformy zabezpiecza większość funduszy znajdujących się na giełdzie w portfelach sprzętowych. Dzięki temu znaczna część funduszy jest bezpieczna, nawet jeżeli hakerom powiedzie się włamanie na giełdę.

Giełda Gate.io – portfele sprzętowe

Operator giełdy dba o to, aby giełda była odporna na potencjalne włamania hakerów. Około 95% wszystkich środków wpłaconych przez klientów jest przechowywane na portfelach sprzętowych. Oznacza to, że aktywa znajdują się w trybie offline, więc niemożliwe jest ich przeniesienie bez wiedzy właściciela portfela sprzętowego.

Pozostałe 5% musi znajdować się na hot walletach giełdy, ponieważ środki te służą do codziennych transakcji. Zapewniają płynność finansową podczas realizowania wypłat i działań handlowych użytkowników platformy inwestycyjnej.

Gate.io – Secure Socket Layout – czyli szyfrowanie SSL

Szyfrowanie SSL jest jednym z filarów bezpieczeństwa strony internetowej Gate.io. Dzięki temu systemowi każde naruszenie bezpieczeństwa w serwisie jest automatycznie wykrywane i przekazywane do konsultantów, aby mogli zareagować. SSL zapewnia użytkownikom giełdy prywatność i wygodną integralność danych. Innymi słowy, istnieje bardzo mała szansa na to, że dane osobowe trafią do nieautoryzowanych osób.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA)

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe to niezwykle popularny system, który w prosty sposób umożliwia wprowadzenie dodatkowego zabezpieczenia konta. System ten jest niezwykle popularny wśród operatorów giełd kryptowalutowych. Nie zabraknie go także na Gate.io. Oprócz świata kryptowalut, z 2FA korzystają także banki, serwisy streamingowe oraz platformy udostępniające gry wideo.

Platforma Gate.io – charakterstyka giełdy

Platforma handlowa Gate.io jest prosta w obsłudze. Poradzą z nią sobie użytkownicy, którzy wcześniej nie kupowali kryptowalut na giełdach internetowych. Smukły interfejs przyciąga jednak nie tylko amatorów kryptowalut. Z Gate.io korzystają także zaawansowani użytkownicy, którzy cieszą się licznymi dodatkowymi funkcjami, takimi jak na przykład kontrakty futures lub handlowanie ETF-ami. Na platformie handlowej znajdziemy dwie opcje menu startowego. Interfejs zaprojektowany z myślą o profesjonalistach i niedzielnych użytkownikach.

Standardowy interfejs użytkownika został stworzony z myślą o zaspokojeniu potrzeb niezbyt doświadczonych użytkowników. W podstawowym interfejsie znajdziemy ograniczoną liczbę opcji, dzięki czemu bez problemu odnajdą się w nim amatorzy. Mamy do dyspozycji historię handlu, wykresy cenowe aktywów kryptowalutowych i okna z możliwościami zakupu lub sprzedaży.

Profesjonalny interfejs przede wszystkim różni się większym oknem z wykresami cenowymi. Umożliwia to użytkownikom swobodne wykorzystywanie narzędzi do analizy technicznej. Jednak poza tym interfejs dla profesjonalistów jest wyposażony podobnie do podstawowej wersji.

Operator Gate.io zintegrował swoją platformę handlową z usługami Trading View. Jest to usługa, która zapewnia platformom handlowym dostęp do różnorodnych narzędzi rysowniczych, wykresów i wskaźników ułatwiających przeprowadzenie analizy technicznej. Trading View sprzyja płynnemu rysowaniu wykresów i ułatwia korzystanie z gotowych znaczników. Dzięki tej usłudze nawigacja po wykresie staje się prosta i przyjemna.

Realizacja transakcji na platformie jest intuicyjna. Twórcy dopasowali handel do użytkowników o różnym poziomie umiejętności. Na platformie Gate.io nie zabraknie także dostępu do aplikacji mobilnej. Z nią przeniesiemy nasz handel, gdziekolwiek tylko chcemy. Apka działa na telefonach z Androidem i iOS. Aplikacja mobilna oferuje funkcje niezwykle zbliżone do tych dostępnych za pośrednictwem strony www.

Giełda Gate.io – opłaty i prowizje

Prowizje i opłaty giełdowe różnią się w zależności od tego, jaki rodzaj operacji chcemy wykonać. Podstawową opłatą handlową na rynku spot w Gate.io jest 0,2%. Jednak wysokość tej opłaty zmniejsza się wraz z rosnącym wolumenem handlowym. Niektórzy zwracają uwagę na to, że opłata tego operatora jest dosyć wysoka w porównaniu z innymi giełdami, takimi jak na przykład Giełdy KuCoin. Tam handel spot jest obarczony opłatą w wysokości 0,1%. W przypadku rynku futures Gate.io pobiera prowizje typu maker w wysokości 0,025% i prowizje typu taker w wysokości 0,075%. Tutaj operator może konkurować swoją stawką nawet z najtańszymi platformami handlowymi.

Prowizje za wpłaty i wypłaty

Na platformie Gate.io doświadczymy zerowych prowizji za depozyt funduszy. Musimy jednak liczyć się z tym, że niezależnie od tego, którą kryptowalutę pragniemy wypłacić, musimy ponieść koszty jej przeniesienia z portfela na portfel. Każde przesunięcie naszych cyfrowych aktywów zostanie obarczone aktualną opłatą sieciową.

Gate.io – obsługa klienta

Każda platforma handlowa doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że muszą dbać o komfort swoich klientów. Dlatego też niezwykle istotnym filarem tych usług jest support. Operator stworzył dla swoich klientów formularz kontaktowy, który pozwolił nam zadać pytanie za pośrednictwem rubryki z wiadomością. Wysłana przez nas wiadomość trafi do konsultanta i będzie oczekiwała na rozpatrzenie, do momentu, w którym pracownik firmy nam odpowie. Oprócz tego możemy skorzystać z darmowej sekcji FAQ znajdującej się na stronie serwisu.

Gate.io – opinia

Ten operator oferuje platformę handlową o relatywnie niskim poziomie trudności. Nawet początkujący inwestorzy powinni poradzić sobie z jej funkcjami. Warto również wspomnieć o tym, że usługi są dostępne w większości miejsc na świecie. Platforma istnieje na rynku od 9 lat i udało jej się zdobyć przez ten czas całkiem sporo popularności na wszystkim kontynentach. Jeżeli zależy wam na kupnie, sprzedaży kryptowalut i handlu na kontraktach futures z solidnym depozytem zabezpieczającym, Gate.io z całą pewnością spełni wasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Giełda Bitclude

Giełda BitClude - Co warto wiedzieć na temat platformy?

Następny
Giełda BlockFi

Giełda BlockFi - platforma kryptowalut skierowana do entuzjastów szukających nowoczesnych rozwiązań

Sprawdź także