Giełda Crypto.com – przegląd i recenzja platformy handlu kryptowalutami

Giełda Crypto.com
Giełda Crypto.com – przegląd i recenzja

Giełda Crypto.com jest platformą kryptowalutową, która obsługuje handel kryptowalutami i projektami NFT. Co więcej, za pośrednictwem Crypto.com użytkownicy mogą zakładać portfele kryptowalutowe i stakować swoje cyfrowe monety. Platforma obsługuje około 150 kryptowalut. Dostęp do większej ilości projektów jest zaletą dla każdego, kto szuka miejsca do zdywersyfikowania portfela. Giełda cieszy się dużym zaufaniem ze strony konsumentów. W ofercie znajdziemy niskie prowizje i rozsądny spread między kryptowalutami.

Firma stojąca za giełdą postanowiła jednak, że nie poprzestaną na samych kryptowalutach. Za pośrednictwem platformy zyskujemy również dostęp do rynku NFT. Istnieje możliwość stakowania projektów opartych na technologii PoS (Proof of Stake). Staking polega na wspieraniu sieci blockchain poprzez kryptowaluty, które posiadamy. Kiedy zaangażujemy nasze aktywa w staking, możemy liczyć na zwrot od 5% do nawet 20% rocznie, w zależności od tego, którą kryptowalutę stakujemy. Stakowane tokeny są wykorzystywane przez sieć do potwierdzania i weryfikowania transakcji.

Wisienką na torcie w ofercie Crypto.com są oferowane przez firmę kryptowalutowe karty kredytowe. Taki gadżet jest podłączony do naszego portfela kryptowalutowego i automatycznie przelicza cyfrowe monety na pieniądz fiducjarny. W ten sposób możemy zapłacić za nasze zakupy ulubioną kryptowalutą. Pomimo tego, że jest to jedynie pośrednia płatność, rozwiązanie może być niezwykle ciekawe dla fanów projektów kryptowalutowych.

Czytaj także: Giełda OKX – co o niej wiadomo?

Giełda Crypto.com jest dobrym wyborem dla każdego, kto regularnie inwestuje w bitcoin lub ethereum. Prowizja od dwóch najpopularniejszych kryptowalut wynosi jedynie 0,40%. Oprócz tokenów firma udostępnia dodatkowo możliwość handlowania kontraktami terminowymi na kryptowaluty.

Działalność Crypto.com

Giełda Crypto.com powstała w 2016 roku. Została założona w Hongkongu. Obecnie korzysta z niej ponad 10 milionów klientów z około 90 państw. Usługodawca oferuje niemal 150 kryptowalut. Działalność Crypto.com nie ogranicza się jednak tylko do sprzedaży i zakupu tokenów. Konkurencyjne prowizje i dodatkowe funkcje oferowane przez giełdę sprawiają, że z roku na rok korzysta z niej coraz więcej osób. Platforma jest odpowiednia zarówno dla amatorów, jak i zaawansowanych inwestorów. Największą zaletą giełdy jest to, że umożliwia coś więcej niż tylko sprzedaż i zakup kryptowalut. Crypto.com zrzesza nie tylko pasywnych inwestorów, ale także aktywnych handlowców oraz osoby, które pragną korzystać z kryptoaktywów w takim sam sposób, jak z pieniędzy fiducjarnych.

Crypto.com – kryptowaluty

Na ten moment znajdziemy tam około 150 kryptowalut oraz kilkadziesiąt projektów opartych na PoS, które możemy stakować bezpośrednio na platformie. Najpopularniejsze aktywa, które znajdziemy na Crypto.com to między innymi:

 • Bitcoin;
 • Ethereum;
 • Cardano;
 • Dogecoin;
 • Polkadot.

Co więcej, na Crypto.com znajdziemy również token natywny CRO. Innymi słowy, jest to cyfrowa moneta, którą możemy wykorzystać tylko wewnątrz giełdy. Inwestorzy ze znaczącymi udziałami w CRO mogą liczyć na mniejsze opłaty transakcyjne oraz wyższe nagrody za stakowanie na platformie. Należy jednak pamiętać o tym, że token natywny CRO gwarantuje benefity tylko na giełdzie Crypto.com. Inne firmy nie akceptują tokenów natywnych konkurencyjnych giełd.

Czy giełda Crypto.com jest wygodna w obsłudze?

Najważniejszym udogodnieniem giełdy jest intuicyjna w obsłudze aplikacja mobilna. Można skorzystać z niej na systemach Android i iOS. Użytkownicy, którzy mają doświadczenie w handlu akcjami za pośrednictwem mobilnych aplikacji, z całą pewnością odnajdą się w mobilnej wersji Crypto.com. Dzięki aplikacji przejrzymy portfolio, sprawdzimy kurs aktywów oraz obsłużymy staking kryptowalut. Twórcy zadbali o to, aby ich mobilne oprogramowanie zawierało wszystkie najważniejsze funkcje.

Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę na to, że opisy kryptowalut w Crypto.com nie zawierają zbyt wielu informacji. Dla amatorów może to być zaleta. Ponieważ ograniczony dostęp do narzędzi w aplikacji mobilnej sprawia, że oprogramowanie jest proste w obsłudze. Jeżeli jednak zależy nam na wiedzy, pod każdym kryptoaktywem znajdziemy linki do bardziej szczegółowych informacji dotyczących projektu. W ten sposób każdy może uzyskać więcej informacji na temat kryptowaluty i jej blockchainu, zanim zdecyduje się na zakup.

Giełda Crypto.com zadbała o wygodę klientów z różnych stron świata. Platforma obsługuje kilka różnych walut fiat. W tym dolara australijskiego, euro, funta, dolara amerykańskiego i reala brazylijskiego. Duży dostęp do walut fiat pozwala użytkownikom z wielu stron świata kupować kryptowaluty za lokalne pieniądze.

Opłaty transakcyjne

Nowi użytkownicy Crypto.com bez dostępu do tokenów natywnych zapłacą 0,4% prowizji za transakcje nieprzekraczające 25 000 dolarów. Przedsiębiorcy, którzy inwestują w natywny token CRO, mogą zakwalifikować się do grupy osób płacących jedynie 0,04% prowizji. Zgodnie z regulaminem należy posiadać w portfelu 5000 monet CRO, aby zakwalifikować się do promocji. W momencie pisania tego tekstu kwota 5000 tokenów natywnych giełdy Crypto.com wynosi nieco ponad 2200 USD. Jak widać, firma jest konkurencyjna, jeżeli chodzi o opłaty transakcyjne. Oprócz prowizji za handel nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów związanych z obsługą naszych aktywów.

Crypto.com – bezpieczeństwo

Crypto.com dba o bezpieczeństwo swoich klientów. Ich zabezpieczenia niczym nie odstają od innych popularnych giełd kryptowalutowych. Każdy użytkownik ma dostęp do uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA). Zabezpieczenie polega na dwuetapowym logowaniu do konta. Pierwszym etapem jest podanie danych do logowania na stronie. Drugi etap polega na wpisaniu unikalnego kodu, który otrzymamy na komórkę. W ten sposób mamy pewność, że nawet gdyby ktoś wszedł w posiadanie naszych danych do konta, nie uzyska do niego dostępu. Ponieważ nie przejdzie przez drugi etap logowania.

Właściciele giełdy przypominają swoim użytkownikom także o tym, jak ważne jest stosowanie silnego hasła. Pamiętajmy o tym, że transakcji kryptowalutowych nie można cofnąć. Ukradzione kryptowaluty bardzo trudno odzyskać. Dlatego powinniśmy dbać o bezpieczeństwo konta giełdowego. Crypto.com przechowuje aktywa swoich klientów w tak zwanym cold storage. Czyli na portfelach odłączonych od internetu. Dzięki temu, nawet jeśli hakerzy naruszą bezpieczeństwo giełdy, środki będą zabezpieczone poza platformą.

Czy założenie konta na giełdzie Crypto.com jest proste?

Konto Crypto.com możemy założyć, gdziekolwiek jesteśmy. Potrzebujemy jedynie telefonu i dostępu do internetu.

 1. Pobierz aplikację mobilną ze sklepu Google Play lub Apple Store w zależności od tego, z którego systemu operacyjnego korzystamy.
 2. Otwórz aplikację i rozpocznij rejestrację nowego konta. Wprowadź adres e-mail i wybierz preferowane hasło.
 3. Podaj swoje dane osobowe i miejsce zamieszkania.
 4. Następny krokiem będzie aktywacja konta. W tym celu przygotuj skan dowodu osobistego lub prawa jazdy. Dodatkowo prześlij operatorowi giełdy dokument potwierdzający miejsce zamieszkania (może to być rachunek za prąd z ostatnich trzech miesięcy).
 5. Ostatnim krokiem będzie połączenie metody płatności z giełdą. Większość użytkowników wybiera przelewy za pomocą konta bankowego.

Proces założenia nowego konta trwa mniej niż dziesięć minut. Jeżeli potrafisz szybko pisać i masz pod ręką niezbędne dokumenty, prawdopodobnie uporasz się z tym o wiele szybciej.

Giełda Crypto.com – Obsługa klienta

Crypto.com ma specjalną podstronę dedykowaną supportowi. W razie kłopotów możemy skontaktować się z konsultantami za pośrednictwem wiadomości e-mail, czatu na żywo lub wiadomości wysłanej bezpośrednio przez platformę. Niestety wielu użytkowników zwraca uwagę na to, że obsługa klienta odpowiada bardzo powoli lub nie udziela im niezbędnej pomocy. Brak pomocy w rozwiązywaniu problemów z kontem giełdowym sprawił, że część użytkowników ocenia Crypto.com jako firmę o niskich standardach.

Jak wygląda zarządzanie kontem giełdowym?

Obsługa konta w serwisie jest niezwykle prosta. W zależności od preferencji możemy przeglądać nasze aktywa w formie wykresów lub diagramu kołowego. W menu głównym mamy podgląd na zmiany cenowe naszych kryptowalut. Możemy także stworzyć listę obserwowanych kryptoaktywów. Dzięki temu nie musimy kupować kryptowaluty, aby mieć na oku zmiany w jej kursie.

Oprócz tego za pomocą aplikacji mobilnej możemy uzyskać szybki dostęp do historii transakcji i salda karty kredytowej. Z aplikacją Crypto.com możemy trzymać rękę na pulsie, gdziekolwiek jesteśmy.

Crypto.com vs Coinbase

Giełda Crypto.com jest jedną z najpopularniejszych giełd kryptowalutowych w Stanach Zjednoczonych – zaraz po Coinbase. W zestawieniu z Coinbase Crypto.com oferuje nieco niższe opłaty transakcyjne i większą listę zbywalnych aktywów. Mimo wszystko Coinbase wyróżnia się innymi zaletami. Interfejs tej giełdy jest znacznie prostszy w obsłudze, a aplikacja mobilna charakteryzuje się walorami estetycznymi. Jeżeli szukamy giełdy odpowiedniej dla niedoświadczonych użytkowników, prawdopodobnie Coinbase będzie lepszym rozwiązaniem.

Zalety Crypto.com

 • Jedynie 0,40% prowizji transakcyjne (w ofercie Coinbase Pro znajdziemy 0,50%);
 • Crypto.com obsługuje około 150 unikalnych kryptowalut (Coinbase listuje niecałe 120 aktywów).

Zalety Coinbase

 • Prosta w obsłudze strona internetowa – przyjazna dla początkujących;
 • Estetycznie wykonana aplikacja.

Czy warto wybrać Crypto.com? Nasza opinia

Crypto.com jest dobrym wyborem dla traderów kryptowalutowych, którzy poszukują niskich prowizji i dużej ilości aktywów. Pomimo kilku wad, giełda oferuje wiele przydatnych funkcji. Możemy za jej pomocą założyć kryptowalutową kartę kredytową oraz monitorować nasze aktywa w czasie rzeczywistym. Niestety obsługa klienta nie jest mocną stroną Crypto.com. Jeżeli jednak czujemy się na siłach, aby poradzić sobie z funkcjonalnością giełdy bez pomocy konsultanta, możemy śmiało korzystać z innych zalet usługodawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
kryptowaluta diem facebook

Kryptowaluta stworzona z myślą o miliardach użytkowników. Poznajcie Diem!

Następny
Czy kopanie kryptowalut jest legalne

Czy kopanie kryptowalut jest zgodne z prawem? Sprawdzamy, gdzie można kopać cyfrowe monety!

Sprawdź także