Giełda Coinbase – przegląd, wady, zalety, opinie

Giełda Coinbase
Giełda Coinbase – przegląd, wady i zalety, opinia.

Giełda Coinbase jest doskonale znaną platformą na rynku kryptowalut. Operator umożliwia swoim klientom kupno, sprzedaż i przeglądanie kursów kryptowalut w czasie rzeczywistym. Coinbase jest jedną z niewielu giełd o tak dobrze ugruntowanej sytuacji na rynku. Dostawca działa już od dekady i nie zaliczył nigdy poważnej wpadki, która mogłaby zniechęcić nowych klientów do skorzystania z jego usług. Dzięki prostemu interfejsowi giełdy Coinbase kupowanie bitcoina i kilkuset altcoinów jest niezwykle proste nawet dla amatorów. Korzystanie z tej giełdy możemy porównać do doświadczenia porównywalnego z internetowymi maklerami akcji.

Giełda Coinbase – zalety

 • Prawdopodobnie jedną z najważniejszych zalet Coinbase jest to, że giełda stanowi bezpieczne i przyjazne miejsce dla początkujących użytkowników zainteresowanych kupnem kryptowalut;
 • Dostawca udostępnia prostą w obsłudze aplikację mobilną, która doskonale działa zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i systemem iOS;
 • Coinbase obsługuje obecnie ponad sto różnych kryptowalut (na ich liście znajdziemy najpopularniejsze monety cyfrowe na świecie);
 • Z systemem Coinbase earn możemy zarabiać na stakowaniu niektórych kryptowalut;
 • Operator oferuje dwie platformy transakcyjne: Coinbase i Coinbase Pro. Pierwsza wersja powstała z myślą o niedoświadczonych traderach, z kolei druga posiada nieco więcej narzędzi pomagających w podejmowaniu inwestycji. Użytkownicy wersji Coinbase Pro mogą skorzystać ze znacznie mniejszych prowizji. Standardowe prowizje Coinbase wynoszą 1,49% dla tradycyjnego przelewu i 3,99% dla błyskawicznego przelewu kartą kredytową. Jeżeli jednak korzystamy z Coinbase Pro, prowizja wyniesie jedynie od 0,05% do 0,6% w zależności od wysokości transakcji;

Giełda Coinbase – wady

 • Pomimo tego, że mamy możliwość skorzystania z Coinbase Pro, wiele osób uważa, że standardowe opłaty transakcyjne na platformie Coinbase skierowanej do amatorów są zbyt wysokie (do 3,99% w przypadku zakupu za pośrednictwem karty kredytowej);
 • Właściciel giełdy otrzymuje wiele negatywnych opinii na temat obsługi klienta. Prawdopodobnie jest to słaba strona giełdy;
 • Chociaż ponad 100 pozycji na liście kryptowalut jest wystarczającym wyborem dla większości użytkowników, Coinbase wypada kiepsko z porównaniu z operatorem, takim jak na przykład Binance.

Co wiemy na temat operatora Coinbase

Giełda Coinbase jest platformą umożliwiającą swobodny obrót kryptowalutami. Działa od wielu lat na rynku i jest dostępna w niemal każdym zakątku świata. Na liście altcoinów znajdziemy popularne projekty, takie jak dogecoin, shiba inu, ethereum, czy też litecoin. Oczywiście nie zabraknie także bitcoina, który zazwyczaj stanowi największy wolumen transakcji w ciągu doby. Coinbase to bardzo duża firma, której ufa wielu użytkowników z całego świata. Na ten moment z usług operatora korzysta blisko ponad 90 milionów klientów.

Ze statystyk możemy dowiedzieć się, że Coinbase łącznie obróciło na przestrzeni lat zawrotną kwotą ponad 280 miliardów dolarów. Początkujący użytkownicy, którzy do tej pory nie handlowali kryptowalutami, z łatwością odnajdą się na platformie handlowej Coinbase. Z kolei wersja Coinbase Pro jest ukłonem w stronę nieco bardziej doświadczonych klientów. Bardziej zaawansowani klienci znajdą na platformie Coinbase Pro więcej narzędzi i szczegółowe wykresy z dodatkową liczbą danych. Nie musimy jednak spełniać dodatkowych warunków, aby skorzystać z platformy Coinbase Pro. Każdy zweryfikowany użytkownik ma dostęp zarówno do podstawowej platformy Coinbase dla początkujących, jak i do wersji Coinbase Pro z dodatkowymi funkcjami i niższymi prowizjami.

Chociaż kryptowaluty są dla wielu inwestorów stosunkowo nową klasą aktywów, jesteśmy przekonani co do tego, że operator Coinbase działający na rynku od dekady jest dostawcą godnym zaufania. Coinbase powstał w 2012 roku i jak do tej pory nie zaliczył żadnej większej wpadki. Początkowo firma służyła jedynie do wysyłania i odbierania bitcoinów. Jednak z czasem oferta kryptoaktywów regularnie się rozszerzała. Do tej pory dodano około 100 altcoinów. Jednak warto mieć na uwadze, że od czasu do czasu na liście kryptowalut Coinbase pojawia się coraz więcej pozycji.

Firma zatrudnia niemal 4000 pracowników na całym świecie. Pomimo tego operator nie ma swojej głównej siedziby i działa na podstawie zdecentralizowanego modelu biznesowego. Z usług Coinbase możemy skorzystać już w ponad 100 różnych krajach. Solidny ekosystem firmy wspiera około 11 000 instytucji finansowych. Oprócz dwóch platform transakcyjnych Coinbase i Coinbase Pro, firma oferuje również autorski portfel kryptowalutowy, z którego możemy skorzystać całkowicie za darmo po zarejestrowaniu i zweryfikowaniu naszego konta.

Wśród usług tego dostawcy znajdziemy prawdopodobnie wszystko, czego potrzebujemy podczas inwestowania w kryptowaluty. Nic dziwnego, że zaufało mu ponad 90 milionów klientów.

Jakie kryptowaluty oferuje giełda Coinbase?

Giełda Coinbase obsługuje łącznie ponad 100 kryptowalut. Nie ma sensu, aby wymieniać wszystkie projekty kryptowalutowe dostępne u tego dostawcy, ponieważ regularnie poszerza on swoją listę o nowe altcoiny. Możemy jednak przyjrzeć się najczęściej wybieranym przez klientów kryptowalutom. Przedstawmy zatem najpopularniejsze tokeny, które znajdziemy na Coinbase:

 • Oczywiście nie zabraknie króla wszystkich kryptowalut, czyli bitcoina;
 • Ethereum;
 • Cardano;
 • Litecoin;
 • Solana;
 • Poladot;
 • Stablecoin USDC;
 • Stablecoin Tether;
 • Dogecoin
 • Uniswap;
 • Shiba Inu;
 • Algorand;
 • Stellar Lumens;
 • Polygon;
 • DAI;
 • SushiSwap.

Jak wyglądają doświadczenia handlowe za pośrednictwem giełdy Coinbase?

Jak już wspomnieliśmy powyżej, firma prowadzi dwie platformy transakcyjne. pierwszą z nich jest “standardowa” giełda Coinbase, drugą zaś giełda Coinbase Pro. Dlatego powinniśmy oceniać jej poczynania w zależności od tego, z której platformy skorzystamy. Doświadczenie związane z obsługą poszczególnych platform może się nieco różnić. Mimo wszystko każda z nich docelowo służy do tego samego. Za ich pomocą sprzedajemy i kupujemy kryptowaluty. Różnią się jedynie drobnymi funkcjami i dostępnością narzędzi. W dużym skrócie standardowa platforma Coinbase została stworzona z myślą o początkujących użytkownikach, a platform Coinbase Pro z myślą o doświadczonych traderach.

Podstawowa platforma handlowa Coinbase

Handel za pośrednictwem standardowej platformy Coinbase jest łatwy, przyjemny i szybki. Nie musimy uczyć się zbyt wielu funkcji. Nie musimy nawet rozumieć działania kryptowalut. Wystarczy, że podążamy za prostymi komendami dostępnymi na stronie głównej. Funkcje platformy są podzielone na czytelne zakładki. Możemy przejrzeć nasz portfel kryptowalutowy lub obejrzeć listę dostępnych aktywów. Na stronie znajdziemy również odnośniki, które pomogą nam zdobyć nieco wiedzy na temat poszczególnych kryptowalut. Coinbase jest dostępny zarówno za pośrednictwem strony internetowej, jak i za pomocą urządzeń mobilnych. Z platformy Coinbase może skorzystać dosłownie każdy użytkownik, który posiada przeciętnie umiejętności obsługi komputera i internetu. Jeżeli masz doświadczenia związane z handlem akcjami lub funduszami inwestycyjnymi za pomocą stron brokerskich, z całą pewnością szybko odnajdziesz się na głównej platformie Coinbase.

Rynki kryptowalut działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, więc możesz zalogować się i zawrzeć transakcję w dowolnym momencie. Zakupy są dostępne przy użyciu środków na koncie lub bezpośrednio przez podłączone konto bankowe, lub kartę. Prowizja jest uzależniona od sposobu płatności, który wybierzesz. Największą prowizję zapłacimy za skorzystanie z karty. Zaletą takiej płatności jest jednak natychmiastowo zaksięgowana wpłata. Podczas płatności kartą możemy zamienić gotówkę na kryptowalutę dosłownie w kilkanaście sekund.

Giełda Coinbase Pro – platforma dla doświadczonych użytkowników

Chociaż giełda Coinbase Pro powstała z myślą o profesjonalnych traderach, każdy zarejestrowany użytkownik ma do niej dostęp. Wystarczy, że zweryfikujemy nasze konto. Innymi słowy, wszyscy z dostępem do głównej platformy Coinbase mogą w każdej chwili przełączyć się na wersję Coinbase Pro. Znajdziemy tam nieco więcej narzędzi oraz opcję stop-loss, której brakuje na głównej platformie. Mimo wszystko większość użytkowników wybiera transakcje za pośrednictwem Coinbase Pro nie ze względu na dostęp do dodatkowych narzędzi. Warto skorzystać z Coinbase Pro, ponieważ obowiązują tam niższe prowizje.

Giełda Coinbase – prowizje

Opłaty na Coinbase są uzależnione od tego, jakiej formy płatności użyjemy. Nie musicie jednak martwić się o to, że operator naliczy wam zbyt dużo. Przed potwierdzeniem każdej transakcji w okienku wyświetli wam się wysokość opłaty, którą ponosicie podczas zakupu lub sprzedaży danej kryptowaluty. Wszystko jest jawne. Dlatego, zanim zaakceptujemy transakcję, mamy wszystko rozpisane jak na dłoni. Jakich opłat możemy się spodziewać? W przypadku transakcji za pośrednictwem Coinbase najczęściej spotkamy się z prowizją 1,49% (podczas płatności za pośrednictwem tradycyjnego przelewu) i prowizją 3,99% (podczas płatności za pośrednictwem karty kredytowej lub debetowej). Miejcie się jednak na baczności, ponieważ transakcje powyżej 200 dolarów są obciążone płynnymi prowizjami, w zależności od tego, jak dużo kryptowalut kupujemy.

Giełda Coinbase – bezpieczeństwo

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo naszych środków, którymi obracamy za pośrednictwem Coinbase, z całą pewnością możemy uznać, że są bezpieczne. Operator oferuje jedne z najlepszych zabezpieczeń dostępnych na rynku kryptowalutowym. Oczywiście pomimo tego, że Coinbase wdraża świetne praktyki bezpieczeństwa, musimy pamiętać o tym, aby również samodzielnie dbać o nasze dane. Korzystajmy z logowania dwuskładnikowego i silnego hasła, aby utrudnić zadanie hakerom, próbującym włamać się na nasze konto giełdowe.

Warto jednak wspomnieć o tym, że operator przechowuje aż 98% zgromadzonych na giełdzie aktywów w trybie offline za pośrednictwem cold walletów. Oznacza to, że nawet podczas udanego włamania na giełdę hakerzy nie uzyskają dostępu do przeważającej większości środków. Skrytki depozytowe Coinbase są rozsiane dosłownie po całym świecie. Mają zabezpieczenie zarówno w aktywach cyfrowych, jak i licznych papierach wartościowych. Operator w swojej witrynie internetowej stosuje szyfrowanie i zabezpieczenia zgodne z normami bankowymi. Co więcej, gdy zastosujemy uwierzytelnianie dwuskładnikowe, nikt bez dostępu do naszego telefonu nie zaloguje się na naszym rachunku giełdowym.

Oczywiście drobne wpadki zawsze się zdarzają. Internet rządzi się swoimi prawami i musimy zrozumieć, że nie da się zabezpieczyć wszystkich danych w stu procentach. Niewielki odsetek użytkowników od czasu do czasu zostanie zhakowana, chociażby ze względu na ich nieuwagę lub naiwność. Pamiętajmy o tym, aby nikt nie miał dostępu do naszego e-maila i telefonu, a na pewno zmniejszymy ryzyko dotyczące tego, że kiedykolwiek zostaniemy zhakowani.

Jak założyć konto na giełdzie Coinbase?

Zarejestrowanie się na giełdzie Coinbase jest szybkim, łatwym i bezpiecznym procesem. Każdy nowy posiadacz rachunku giełdowego Coinbase musi przejść przez pełną weryfikację KYC. Oznacza to, że musicie przedstawić operatorowi giełdy zdjęcie waszego dokumentu tożsamości, zdjęcie twarzy oraz dokument potwierdzający wasze miejsce zamieszkania (przykładowo może to być rachunek za prąd lub internet z ostatnich trzech miesięcy). W ten sposób każdy użytkownik udowadnia, że jest tym, za kogo tak naprawdę się podaje. W przeciwnym wypadku handel kryptoaktywami jest nielegalny.

Coinbase podobnie tak jak inne giełdy lub kantory kryptowalut może śledzić nasze poczynania finansowanie w celu złożenia raportu finansowego do urzędu skarbowego. Po zarejestrowaniu rachunku giełdowego i przejściu przez proces weryfikacyjny możemy rozpocząć handel.

Coinbase – obsługa klienta

Wiele osób skarży się na to, że obsługa klienta tak dużej i szanowanej firmy powinny oscylować na o wiele wyższym poziomie. Coinbase jest jedną z najbardziej samoobsługowych giełd, ponieważ trudno skontaktować się z jej pracownikami, jeśli natrafimy na problem techniczny. Dużym pocieszeniem może być to, że operator dba o swoją platformę i nie występuje na niej wiele problemów technicznych. Jeżeli chodzi o kontakt z supportem mamy do wyboru rozmowę telefoniczną, czat z konsultantem i wiadomości e-mail. Wybór jest nie najgorszy, jednak problemem będzie czas oczekiwania na odpowiedź.

Dopóki giełda Coinbase działa zgodnie z oczekiwaniami, nie mamy powodu, aby być niezadowolonymi z jakości usług oferowanych przez Coinbase. Platforma jest estetyczna, prosta w obsłudze i umożliwia korzystanie z ciekawych narzędzi. Większość skarg dotyczących usług Coinbase dotyczy obsługi klienta. Użytkownicy nie mają problemu z samą funkcjonalnością platformy.

Giełda Coinbase – zarządzanie kontem

Możesz przeglądać i zarządzać swoim kontem w dowolnym momencie za pomocą strony internetowej i aplikacji mobilnej Coinbase. Dzięki mobilnemu dostępowi możesz sprawdzić swój portfel kryptowalutowy Coinbase, kursy i stan transakcji w każdej chwili.

Jak Coinbase wypada na tle innych dostawców kryptoaktywów?

Na koniec zwrócimy uwagę na to, czy funkcjonalność Coinbase wypada dobrze w porównaniu z innymi giełdami kryptowalutowymi. Musimy mieć na uwadze to, że rynek kryptowalutowy jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków na całym świecie. Nawet najlepsi dostawcy, tacy jak Coinbase będą musieli mierzyć się z wieloma konkurentami. Główną konkurencją Coinbase są giełdy Gemini, Binance, KuCoin, Kraken, FTX. Wielu entuzjastów kryptowalut korzysta z kombinacji wielu giełd i portfeli kryptowalutowych, aby uzyskać dostęp do szerokiej gamy walut, zachować bezpieczeństwo swoich kryptowalut i utrzymać opłaty na jak najniższym poziomie.

Jest to świetny sposób na to, aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Kiedy rozdzielimy portfolio na kilku dostawców, nawet jeśli będziemy mieli kłopoty z jednym z nich, zawsze możemy skorzystać z alternatywnej oferty. Prawdopodobnie najbliższym konkurentem Coinbase jest giełda Gemini.

Jeden i drugi operator ma swoją siedzibę w Stanach Zjednoczonych. Giełdy te dzielą wiele podobieństw. Przykładowo obaj dostawcy mają dwie platformy. Jedną dla amatorów i drugą dla zaawansowanych traderów. Coinbase, Coinbase Pro oraz Gemini i Gemini Active Trader.

Największą różnicą między giełdami jest interfejs platformy. Coinbase oferuje znacznie prostsze w obsłudze narzędzia inwestycyjne. Plusem Gemini jest wyższa stawka za stakowane monety. Za stakowanie niektórych projektów Gemini płaci do 8% odsetek, tymczasem Coinbase oferuje jedynie 5% za wybrane altcoiny.

W tym zestawieniu Coinbase wypada lepiej. Operator stworzył przejrzystą platformę i co najważniejsze zadbał o bezpieczeństwo użytkowników na wielu płaszczyznach. Bezpieczeństwo giełdy Coinbase możemy porównać nawet do usług bankowych. Coinbase jest szczególnie dobrym wyborem dla niedoświadczonych traderów, którzy szukają miejsca na zapoznanie się z handlem kryptowalutowym. Wybierz Coinbase, jeśli chcesz sprzedawać kryptowaluty i je kupować bez zastanawiania się nad zawiłościami zdecentralizowanych giełd kryptowalutowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
bitomaty

Czym są bitomaty? Poznaj bankomaty obsługujące bitcoina!

Następny
Giełda Kraken

Co warto wiedzieć o giełdzie kryptowalutowej Kraken?

Sprawdź także