Giełda BlockFi – platforma kryptowalut skierowana do entuzjastów szukających nowoczesnych rozwiązań

Giełda BlockFi
Giełda BlockFi – wady, zalety, informacje.

Giełda BlockFi jest platformą kryptowalutową, której oferta została skierowana do osób mających nieco pojęcia o handlu cyfrowymi aktywami. Można powiedzieć, że ta platforma handlowa będzie doskonałym miejscem dla zaawansowanego przedsiębiorcy kryptowalutowego. Oprócz standardowego kupna i sprzedaży wielu różnych kryptowalut znajdziemy tutaj także nieco więcej ciekawych funkcji dla osób obeznanych z tematyką kryptowalutową.

BlockFi jest pewnego rodzaju ekosystemem kryptowalut. Giełda powstała w 2017 roku. Na ten moment ma ponad milion zarejestrowanych użytkowników. Aktywa tego operatora są wycenione na ponad 10 miliardów dolarów. Doświadczeni użytkownicy doceniają liczne dodatkowe funkcje znajdujące się na BlockFi.

Znajdziemy tam na przykład pożyczki kryptowalutowe, specjalną kartę płatniczą oferowaną przez firmę oraz konto z oprocentowaniem APY (roczny procent zysków) w wysokości 8%.

Nie zapominajmy nigdy o tym, że inwestowanie w kryptowaluty niezależnie od naszego poziomu wiedzy może okazać się dosyć niebezpiecznym przedsięwzięciem ze względu na wysoką zmienność rynku. Dlatego nie powinniśmy inwestować więcej, niż jesteśmy w danej chwili w stanie stracić.

BlockFi wady i zalety

Zalety:

 • BlockFi to nie tylko giełda kryptowalutowa, ale także hub finansowy, który pozwala nam założyć kryptowalutowe konto oszczędnościowe z atrakcyjnym oprocentowaniem. Ponadto możemy skorzystać z zaciągnięcia kredytu kryptowalutowego lub posługiwać się firmową kartą operatora
 • BlockFi powołał wyspecjalizowany zespół obsługi klienta gotowy, aby wspierać klientów i rozwiązywać ich problemy
 • Najważniejszą zaletą BlockFi jest możliwość zarabiania na oprocentowaniu posiadanych przez nas kryptowalut.

Wady:

 • Interfejs tej giełdy jest dosyć nieprzyjazny dla początkujących użytkowników
 • Brak zasobów wiedzy dla osób, które chcą nauczyć się nieco więcej o działaniu platformy. Nie znajdziemy tam wideo instruktażowych lub szczegółowych poradników
 • Pamiętajmy o tym, że BlockFi opiera się na bardzo ograniczonej liście kryptowalut. Znajdziemy ich kilkanaście. Tymczasem niektórzy popularni operatorzy na rynku oferują dostęp do dosłownie kilkuset altcoinów na jednej giełdzie.

BlockFi – historia

Firma została założona w 2017 roku. Obecna siedziba BlockFi znajduje się w Jersey City. Główną misją tej firmy jest rozszerzanie dostępu do zasobów bankowych na całym świecie. BlockFi dociera do klientów, którzy z różnych przyczyn nie mają w swojej lokalizacji dostępu do usług banku. Operator umożliwia im skorzystanie z kryptowalutowego banku opartego w pełni na usługach online. Wszystkie operacje mogą zostać wykonane zdalnie, niezależnie od tego, skąd pochodzi klient. BlockFi zatrudnia na ten moment ponad 800 pracowników. Firma rozszerzyła swoje wpływy i staje się coraz bardziej popularna na całym świecie.

Oprócz kilku przydatnych usług finansowych, za pośrednictwem platformy handlowej BlockFi możemy nabyć kilkanaście popularnych kryptowalut. Niestety w porównaniu z konkurencyjnymi giełdami, takimi jak na przykład Coinbase wybór cyfrowych aktywów dostępny na BlockFi wypada bardzo słabo.

Giełda BlockFi – kryptowaluty

Najpopularniejsze kryptowaluty, które możemy kupić lub sprzedać za pośrednictwem BlockFi to:

 • Bitcoin;
 • GUSD;
 • Tether;
 • Ethereum;
 • Chainlink;
 • Litecoin;
 • DAI;
 • PaxGold;
 • USDC.

Doświadczenia użytkowania

Operator BlockFi udostępnia swoje usługi za pośrednictwem strony desktopowej, jak i aplikacji mobilnej dostępnej na systemy iOS i Android. Handel na BlockFi jest intuicyjny i nie powinien sprawiać zbyt wielu problemów. Schody zaczynają się, dopiero gdy chcemy skorzystać z pośrednich usług pokroju pożyczek i stakowania kryptowalut. W głównym menu możemy znaleźć listę dostępnych na giełdzie kryptowalut. Po jej wybraniu pojawia się nam do wyboru okno kupna lub sprzedaży.

BlockFi wyróżnia się wśród konkurencji funkcją ustawienia powtarzalnych transakcji. Oznacza to, że możemy powiązać ze swoim kontem giełdowym automatyczne zakupy danego aktywa. Możemy na przykład ustalić, aby aplikacja automatycznie kupowała równowartość bitcoina w wysokości 50 złotych co tydzień lub co miesiąc. Niewielu operatorów pozwala powiązać taką operację ze swoim rachunkiem inwestycyjnym. Doświadczenia w handlu za pośrednictwem BlockFi nie są trudne pod warunkiem, że mamy już jakieś doświadczenia z obsługą kont maklerskich lub innych rachunków giełdowych.

Giełda BlockFi – opłaty i prowizje

Tabela opłat opracowana przez twórców BlockFi nieco różni się od tej stosowanej w przypadku innych giełd kryptowalutowych. Większość platform handlowych zwykle pobiera prowizje maklerskie. Z kolei BlockFi nie stosuje żadnych opłat za zakupy. Pobierają jednak prowizje od wypłat. Ponadto warto mieć na uwadze również to, że w BlockFi mamy do czynienia z limitem wypłat pieniędzy. Opłaty są jednak nieco skomplikowane. Wszystko zależy od tego, którym aktywem cyfrowym obracamy.

W przypadku niektórych aktywów dostępnych na liście BlockFi jesteśmy uprawnieni do jednej darmowej wypłaty w ciągu miesiąca. Znajdziemy tam jednak także aktywa, które zostały obarczone prowizjami od wypłaty niezależnie od tego, czy jest to nasza pierwsza wypłata w miesiącu, czy też nie. Jeżeli chcemy wiedzieć, ile wyniosą nasze opłaty, najlepszym sposobem jest dokładne prześledzenie prowizji przypisanych do waluty cyfrowej, którą zamierzamy handlować.

BlockFi – bezpieczeństwo

BlockFi stosuje kilka praktyk zwiększających bezpieczeństwo klientów. Oczywiście większość z nich niezbyt różni się od technik stosowanych przez inne popularne giełdy kryptowalutowe, ponieważ każdy podąża za sprawdzonymi standardami. Przede wszystkim zapobiegają nieuczciwej działalności przestępców za pośrednictwem weryfikacji KYC oraz przestrzegania zasad AML (Anti Money Laundering). Każdy nowy klient musi zweryfikować swoją tożsamość podczas rejestracji. W tym celu należy przedstawić dokument tożsamości z aktualnym zdjęciem.

BlockFi oferuje swoim klientom także dodatkowe funkcje zabezpieczające, takie jak na przykład uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA). Logowanie przy pomocy metody 2FA nie jest wymagane przez operatora, jednak zachęca on swoich klientów do korzystania z dodatkowych form zabezpieczenia rachunku inwestycyjnego.

Tak jak w przypadku innych platform zarobkowych, większość funduszy należących do klientów BlockFi znajduje się na portfelach sprzętowych. Dzięki temu nawet po przeprowadzeniu udanego ataku hakerskiego włamywacz nie będzie mógł wyprowadzić z giełdy większości środków. Aktywa klientów znajdują się na portfelach, które nie są podłączone do internetu, dlatego ich kradzież jest niemożliwa.

Mimo wszystko należy pamiętać o tym, że nawet najlepsze zabezpieczenia nie uchronią nas w pełni przed wszystkimi incydentami. Dlatego przypominamy o incydencie z 2020 roku. Jeden z pracowników firmy BlockFi nieumyślnie zgubił swój telefon komórkowy. Osoba, która znalazła jego komórkę, okazała się złośliwym hakerem. Włamywacz postanowił wykorzystać okazję i włamał się do serwisu za pośrednictwem telefonu pracownika. W ten sposób pozyskał informację osobowe na temat niektórych klientów platformy.

Jak założyć konto na giełdzie BlockFi?

Założenie konta w serwisie jest prostą czynnością. Kiedy przejdziemy do panelu rejestracyjnego, wystarczy, że będziemy podążali za instrukcjami. BlockFi wymaga podania danych osobowych, takich jak imię i nazwisko, adres oraz kraj zamieszkania. Nie zapominajmy również o tym, że musimy przejść weryfikację tożsamości, zanim rozpoczniemy handel na platformie. Dlatego warto przygotować sobie dowód tożsamości lub inny dokument ze zdjęciem, taki jak paszport lub prawo jazdy.

BlockFi – obsługa klienta

W panelu supportu BlockFi znajdziemy kilka różnych form obsługi klienta. Możemy skorzystać z dedykowanego czatu, który połączy nas z konsultantem lub po prostu zadzwonić na infolinię operatora i zadać pytania. Taka forma kontaktu jest z pewnością potrzebna dla klientów, którzy chcą jak najszybciej rozwiązać swój problem związanych z obsługą giełdy. Oprócz wsparcia ze strony obsługi klienta możemy także skorzystać z centrum pomocy, w którym znajdziemy sekcję z najczęściej zadawanymi pytaniami przez klientów.

Dział obsługi klienta tego operatora jest na tyle rozbudowany, że stworzył on oddzielną sekcję dla osób handlujących aktywami cyfrowymi i dla tych, którzy korzystają z pożyczek. Wielu klientów zwraca uwagę na to, że jakość obsługi klienta jest na wysokim poziomie. Kiedy przeczytamy opinie o BlockFi na stronie Trustpilot, zauważymy, że mają oni bardzo wysokie oceny i wiele pozytywnych komentarzy. Niskie oceny dotyczące działania BlockFi zazwyczaj dotyczą tego, że klienci są niezadowoleni z wysokich prowizji za wypłatę środków z rachunku inwestycyjnego.

Zarządzanie kontem BlockFi może być nieco trudne dla osób, które nie miały wcześniej doświadczenia z portalami maklerskimi. Dlatego polecamy tego dostawcę raczej dla średniozaawansowanych użytkowników platform handlowych. Możemy obsługiwać konto za pośrednictwem strony internetowej oraz aplikacji mobilnej. Operator zadbał o to, aby aplikacja mobilna posiadała funkcjonalność zbliżoną do strony desktopowej.

BlockFi vs Coinbase, Gemini, Binance

Na koniec przyjrzyjmy się temu, czy usługi BlockFi wypadają dobrze na tle innych popularnych dostawców kryptowalutowych. Po przeanalizowaniu usług innych dostawców zauważyliśmy, że BlockFi działa bardzo podobnie do Coinbase, Gemini i Binance.

Pierwszą istotną różnicą, którą warto rozważyć, jest to, że Coinbase oferuje ubezpieczenie depozytu FIAT. Tymczasem BlockFi dba jedynie bezpieczeństwo naszych kryptowalut. Drugim istotnym powodem, dla którego większość użytkowników wybiera Coinbase, jest ilość dostępnych kryptowalut. Na liście BlockFi znajdziemy poniżej 20 aktywów cyfrowych, którymi możemy obracać. Z kolei Coinbase oferuje swoim klientom ponad 150 różnych kryptowalut i regularnie poszerzają listę o nowe projekty.

Jeżeli chodzi o dodatkowe funkcje na platformach, zarówno Coinbase, jak i BlockFi umożliwiają swoim klientom zarobienie na odsetkach z posiadanych kryptowalut. Jednak tylko na platformie BlockFi znajdziemy pożyczki kryptowalutowe.

Ostatecznie BlockFi może być interesującym wyborem dla osób, które obracają jedynie najpopularniejszymi kryptowalutami, takimi jak bitcoin oraz ethereum i nie potrzebują dostępu do wielu altcoinów. BlockFi charakteryzuje się trudnym w obsłudze, jednak unikatowym interfejsem. Platforma została stworzoną z myślą o użytkownikach, którzy szukają dodatkowych funkcji w świecie kryptowalut i nie obawiają się wyzwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Giełda Gate.io

Giełda Gate.io - platforma kryptowalutowa z bazą ponad 10 milionów klientów

Następny
Giełda OKX

OKX - operator, który wyróżnił się niskimi prowizjami

Sprawdź także