Giełda BitMart – platforma kryptowalutowa z niepokojącą historią

Dowiedz się, z jakiego powodu wiele osób omija giełdę BitMart.
Giełda BitMart
Gieła BitMart – wady, zalety, informacje

Gieła BitMart – szybki przegląd

Giełda BitMart jest globalną platformą handlu kryptowalutami, która obsługuje na ten moment klientów z ponad 180 różnych państw. Przyciągają uwagę inwestorów ze względu na bogatą ofertę dostępnych kryptowalut. Mają do zaoferowania ponad 1000 tokenów cyfrowych, co jest niezwykle kuszące dla fanów mniej popularnych altcoinów.

Niestety giełda BitMart nie cieszy się zbyt dobrą opinią w sieci od 2021 roku. Jest tak ze względu na atak hakerski, któremu została poddana ta giełda. BitMart został zhakowany dokładnie w grudniu 2021 roku. Złodzieje, którym udało się włamać do giełdowych hot walletów, łącznie wykradli z tej giełdy ponad 190 milionów dolarów w różnych kryptowalutach. Od tej pory wielu doświadczonych traderów omija BitMart pomimo imponującej oferty dostępnych kryptowalut.

Zalety i wady BitMart

Zalety:

 • BitMart wyróżnia się dostępem do dużej ilości kryptowalut. Możemy tam kupować i sprzedawać ponad 1000 tokenów cyfrowych
 • Użytkownicy mogą zarabiać na stakingu kryptowalut dzięki swoim oszczędnościom

Wady:

 • Giełda straciła zaufanie użytkowników po tym, gdy została zhakowana pod koniec 2021 roku, co oznacza, że jej zabezpieczenia pozostawiają wiele do życzenia

Popularne tokeny cyfrowe, które znajdziemy na giełdzie BitMart

Oczywiście ze względu na to, że giełda oferuje handel ponad tysiącem kryptowalut, nie wymienimy ich wszystkich. Zwrócimy jednak uwagę na jedne z nieco bardziej popularnych kryptowalut.

 • Bitcoin;
 • Avalanche;
 • Ethereum;
 • Binance coin;
 • Dogecoin;
 • Litecoin;
 • Solana;
 • SushiSwap;
 • Zcash;
 • Terra;
 • BitMart Token (BMX).

Giełda Bitmart – opłaty

BitMart stosuje dosyć popularną w dzisiejszych czasach warstwową strukturę opłaty transakcyjnych. Podobnie jak na innych giełdach, im wyższy wolumen handlowy posiadamy, tym mniej pieniędzy zapłacimy w ramach opłaty transakcyjnej. Wysokość wolumenu handlowego jest liczona w 30-dniowym okresie. Domyślne opłaty zaczynają się od 0,25%.

BitMart – bezpieczeństwo

Wpadka w postaci ataku hakerskiego, który pochłonął ponad 190 milionów dolarów w postaci przechowywanych na giełdzie kryptowalut, uświadomił wszystkim użytkownikom, że BitMart musi popracować nad swoimi systemami bezpieczeństwa i nie jest zbyt wiarygodnym dostawcą usług finansowych. Niestety opinie klientów wskazują na to, że ta giełda może nie być najlepszym miejscem do przechowywania naszych aktywów. Pomimo tego, że BitMart zobowiązał się do zwrotu pieniędzy, nadal nie oznacza to, że odzyskają zaufanie klientów oraz dobre imię platformy.

Giełda BitMart – opinia

Jedynym aspektem, dzięki któremu giełda wyróżniła się na rynku, był dostęp do jak największej ilości altcoinów. Niestety pokazali, że nie zapewniają klientom tego, na czym wszystkim najbardziej zależy. Czyli bezpieczeństwa. Oprócz rozległej listy dostępnych kryptoaktywów giełda nie może poszczycić się żadnymi szczególnymi ofertami. Dlatego też większość użytkowników omija tego dostawcę usług finansowych. Udany atak hakerski, który przeprowadzono na giełdę, z całą pewnością skutecznie odstraszy nowych klientów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article
Giełda FTX

Najszybciej rozwijająca się giełda kryptowalutowa na świecie - poznaj FTX

Next Article
Cold storage

Czym jest cold storage - czyli tak zwany zimny portfel kryptowalut

Related Posts