Giełda BitClude – Co warto wiedzieć na temat platformy?

Giełda BitClude pozwala na swobodny obrót wieloma monetami. To musisz o niej wiedzieć.
Giełda Bitclude
Giełda Bitclude – co trzeba wiedzieć?

Giełda BitClude to platforma do handlu kryptowalutami założona w Polsce. Sprawdziliśmy, ile wynoszą opłaty oraz prowizje, czy BitClude jest bezpieczna oraz jak wygląda interfejs platformy oraz dostęp do API.

Giełda BitClude – platforma z polskim akcentem

Giełda Bitclude jest kolejną platformą do handlu kryptowalutami założoną w Polsce. Firma działa na rynku dopiero od 2019 roku. Są stosunkowo młodą firmą, która dopiero stawia swoje pierwsze kroki w branży. Najpopularniejsze kryptowaluty, które można kupić i sprzedać za pośrednictwem ich platformy to litecoin, bitcoin, bitcoin cash. Niestety nie znajdziemy tam zbyt dużego wyboru kryptowalut, który moglibyśmy porównać do popularnych giełd, takich jak Coinbase, Binance, Okex. Strona internetowa dostawcy była początkowo dostępna tylko w języku polskim. Z tego powodu nie zachęcała do skorzystania osób zza granicy.

Giełda Bitclude podlega polskiej licencji tak zwanej Małej Instytucji Płatniczej. Dzięki temu mamy pewność co do tego, że giełda jest regulowana zgodnie z prawem jako platforma handlowa. Licencję wydał Państwowy Inspektor Nadzoru Finansowego. Regulowane w ten sposób firmy handlowe podlegają bezpośredniej kontroli państwowej. Dzięki temu inwestorzy korzystający z giełdy mogą być pewni, że wpłacone na rzecz Bitclude fundusze są bezpieczne.

Bitclude jest pierwszą rynku giełdą pochodzącą z Polski, która uzyskała kanały bezpośrednich wpłat i wypłat w ponad 20 różnych bankach polskich. Depozyty na giełdzie możemy realizować za pośrednictwem systemu BLIK. W ten sposób możemy dokonać natychmiastowej wpłaty, która zajmuje zaledwie kilkanaście sekund przy użyciu telefonu. Jest to jedna z najszybszych giełd, gdzie możemy kupić bitcoina, a do tego działa zgodnie z polskim prawem. Dodatkowo operator zautomatyzował proces rejestracji na giełdzie. Możemy skorzystać z tej funkcji, jeśli mamy konto w polskim banku.

Po zarejestrowaniu się na giełdzie kryptowalut Bitclude możemy nabyć swoje pierwsze tokeny w ciągu trzech minut. Innowacyjny system weryfikacji i autoryzacji sprawia, że Bitclude pozwala na jedne z najszybszych transakcji między walutami fiat i kryptowalutami. Zespół Bitclude jeszcze przed powstaniem giełdy zajmował się zawodowo zabezpieczaniem kryptowalut. Mają łącznie 9 lat doświadczenia w działaniu na rynkach kryptowalutowych.

Pieniądze na giełdzie Bitclude możemy wpłacić i wypłacić za pomocą wielu metod obsługiwanych na terenie Polski. Należą do nich między innymi systemy depozyt standardowy, SEPA, SWIFT, ELIXIR, EXPRESS, InterPay i BLIK. Slec, SEPA, SORBNET, EXPRESS, ELIXIR i ATM

BitClude – usługi, prowizje, opłaty

giełda bitclude opłaty

Założeniem Bitclude jest dostarczenie usług handlowych zarówno dla początkujących, jak i ekspertów. Interfejs jest prosty w obsłudze, jednak gdy zanurzymy się w możliwości giełdy, szybko zauważymy, że znajdziemy tam również dostęp do kilku zaawansowanych narzędzi wspomagających handel kryptowalutami. Po wpłaceniu środków na konto Bitclude transakcje są realizowane niemal błyskawicznie.

Za każdym razem, gdy złożymy nowe zlecenie, zostaniemy jednak obciążeni opłatą handlową. Opłata handlowa będzie pewnym procentem wartości złożonego przez nas zlecenia handlowego. Opłata dla osób tworzących zlecenia wynosi 0,30% kwoty zlecenia. Giełda charakteryzuje się wysokim poziomem płynności finansowej.

Opłaty za wypłaty i wypłaty środków z giełdy BitClude

Bitclude przewiduje 0,0005 BTC opłaty przy każdej wypłacie bitcoina. Ta opłata w przypadku wypłaty bitcoinów z rachunku inwestycyjnego jest zbliżona do branżowego standardu. Bitclude nie nakłada dodatkowych kosztów na opłaty realizowane za pośrednictwem systemów bankowych SWIFT i SEPA. Wpłaty i wypłaty w złotówkach są natychmiastowe. W przypadku klientów korzystających z dolarów i funtów wpłaty wraz z procesem księgowania mogą zająć do trzech dni. Minimalna wysokość transakcji zaczyna się już od złotówki, co jest dużym plusem giełdy.

Najprostszą metodą zasilenia konta Bitclude jest po prostu skorzystanie z karty kredytowej lub debetowej oraz wykorzystanie systemu BLIK. Wpłaty za pośrednictwem tych metod zajmują niecałe 15 sekund. Prowizja podczas tych wpłat wynosi 2 PLN + 3% wysokości wpłacanej kwoty. Maksymalny depozyt na ten moment wynosi 3500 złotych.

Możemy również wpłacić na rachunek giełdowy Bitclude euro, jeśli skorzystamy z systemu bankowego SEPA. Prowizja od wpłaty wynosi 2,5 euro, z kolei minimalna wpłata to 10 euro.

API giełdy Bitclude

Interfejs oprogramowania giełdy jest przejrzysty, prosty w obsłudze i niezwykle funkcjonalny. Interfejs API na tej platformie jest jednym z najlepszych w branży giełd kryptowalutowych. Giełda powstała dopiero w 2019 roku i weszła na rynek z najnowszą technologią. Funkcje API giełdy Bitclude sprawiają, że analiza danych w czasie rzeczywistym za pośrednictwem strumienia WebSocket jest szybka i skuteczna. Zaawansowane API tej giełdy pozwala również na tworzenie praktycznych botów handlowych, które pomagają w automatyzowaniu transakcji.

Wśród artykułów publikowanych przez zespół Bitclude możemy znaleźć szczegółowe objaśnienia dotyczące interfejsu API. Osoby posiadające wiedzę techniczną z całą pewnością docenią liczne poradniki dotyczące konfiguracji API Bitclude. Możliwość zautomatyzowania wielu narzędzi sprawia, że zarządzanie kontem inwestycyjnym staje się o wiele bardziej skuteczne.

Płynność na giełdzie BitClude

Płynność danej giełdy w dużej mierze odnosi się do tego, czy łatwo jest zamienić gotówkę na kryptowaluty i odwrotnie. Dzięki dużej płynności możemy mieć pewność, że nie dojdzie do nagłego zwiększenia kosztów związanych z przeprowadzeniem transakcji. Podczas sprawdzania płynności giełdy kryptowalut mamy tak naprawdę na myśli to, czy ilość dostępnych zleceń względem wymiany fiat na kryptoaktywa i odwrotnie nie jest zbyt niska. Jeżeli jest dostatecznie wysoka, nie dochodzi do poślizgów podczas składania zleceń i możemy cieszyć się błyskawiczną wymianą gotówki na bitcoina lub inne krypto.

Niska płynność giełdy oznacza jednak, że znajduje się na niej zbyt mało zleceń, aby przeprowadzać natychmiastowe zamiany fiat na kryptowaluty. Poziom płynności giełdowej można określić za pośrednictwem różnych obliczeń, które wskażą nam wysokość wymian oraz ich liczbę. Jednak istnieje jeden o wiele łatwiejszy do zrozumienia wskaźnik. Wystarczy, że zwrócimy uwagę na to, jak wielu klientów ma dana giełda. Jeżeli jest ich sporo, oznacza to, że firma ma ogromną płynność i nie dojdzie do wpadek podczas wymiany. Dodatkowo aktywny handel kryptowalutowy pozwala uniknąć zakłóceń dotyczących dynamicznej zmiany cenowej na rynku.

Portfele oferowane przez BitClude

Bitclude stara się dotrzymać kroku nawet najpopularniejszym giełdom na rynku, jeżeli chodzi o aspekty technologiczne. Dlatego też dbają o to, aby ich klienci mieli dostęp do świetnych portfeli kryptowalutowych z płaszczyzny giełdy Bitclude. Za pomocą konta giełdowego mogą rozdzielić swoje aktywa na wiele różnych portfeli kryptowalutowych. Początkujący traderzy mogą jednak nie docenić możliwości skorzystania z portfeli giełdowych, ponieważ jest to opcja stworzona z myślą o średniozaawansowanych i zaawansowanych użytkownikach.

Dzięki łatwemu dostępowi do portfela bardziej doświadczeni inwestorzy mogą w prosty sposób zarządzać ryzykiem i dopasować je do swoich strategii inwestycyjnych. Oprócz pomocy w zarządzaniu ryzykiem wewnętrzne portfele giełdowe nie przydadzą się do większej ilości czynności inwestycyjnych.

Jakie kryptowaluty kupimy na BitClude?

Wysoki poziom płynności giełdy BitClude dobrze świadczy o jakości platformy. Jednak, aby zapewnić wysoką płynność na giełdzie, operator musi postarać się o to, aby klienci znaleźli tam wszystkie interesujące ich kryptowaluty. W przeciwnym wypadku poziom płynności finansowej na jego giełdzie spadnie, a może to wpłynąć na problemy związane z szybką zamianą gotówki na kryptowaluty. Przy dużej płynności handlowej klienci mogą realizować zamianę szybko i z niskimi prowizjami, co doskonale wpływa na renomę platformy handlowej.

Bitclude aktualnie akceptuje wpłaty i wypłaty zarówno w walutach fiducjarnych, jak i kryptowalutach. Najczęściej wymienianymi kryptowalutami na tej platformie są bitcoin i litecoin. Podczas handlu na Bitclude najlepiej używać złotówek ze względu na to, że jest to Polska giełda. Złotówki będą zatem przetwarzane najszybciej i najtaniej. Istnieje jednak możliwość handlu również za pomocą dolarów amerykańskich, funtów brytyjskich oraz euro. Nie zapominajmy jednak o tym, że nowe platformy handlowe często poszerzają swoje oferty, dlatego też istnieje szansa na to, że pojawią się na nich również nowe formy płatności preferowane przez klientów z innych stron świata.

Interfejs handlowy BitClude

W interfejsie giełdy Bitclude możemy monitorować wszelkie najważniejsze informacje dotyczące handlu. Znajdziemy tam saldo portfela, listę kryptowalut oraz aktualne wykresy z cenami kryptowalutowymi. Możemy także przeglądać historyczne ceny na wykresach, co pozwoli nam lepiej zdecydować się na zakup lub sprzedaż danego kryptoaktywa. Możemy także przeglądać historię naszych zleceń.

Czy BitClude jest bezpieczną giełdą krypto?

Biorąc pod uwagę rosnącą w tych czasach powszechność oszustw w świecie kryptowalut, warto upewnić się, że usługi operatora (giełdy kryptowalut), którego wybraliśmy, są bezpieczne. W końcu zależy nam na zarabianiu za pośrednictwem platformy kryptowalutowej, dlatego też powinniśmy postawić bezpieczeństwo naszych środków na pierwszym miejscu. Środki bezpieczeństwa nigdy nie powinny być zaniedbywane przez dostawcę kryptowalut. W przeciwnym wypadku nie powinniśmy korzystać z jego usług. Pamiętajmy jednak o tym, że my sami również wpływamy na to, czy konto na giełdzie jest bezpieczne. Ponieważ to my ustalamy hasło i wybieramy, z których opcji bezpieczeństwa chcemy skorzystać.

Bitclude spełnia zarówno wymagania weryfikacji KYC, jak i AML, co sprawia, że giełda jest legalnie uregulowana. Operator zapewnia nam szereg różnorodnych funkcji zabezpieczających konto giełdowe. Sami musimy zdecydować, z których narzędzi chcemy korzystać. Najlepszym wyborem jest ustawienie dwuskładnikowego uwierzytelniania podczas logowania na konto giełdowe. Dzięki temu, nawet jeśli nasze hasło okazałoby się łatwe do złamania, nadal nikt nie uzyska dostępu do konta bez zweryfikowania procesu logowania za pośrednictwem naszego telefonu.

System giełdy otrzymuje regularne backupy, które są rozmieszczone w różnych miejscach nie świecie. Nie musimy się zatem martwić, że na wypadek udanego ataku hakerskiego dostawca odpowiedzialny za giełdę Bitclude utraci informacje związane z naszymi kontami giełdowymi. Wszystkie połączenia Bitclude są szyfrowane najnowszą technologią SSL.

Giełda Bitclude zapewnia swoich klientów, że bezpieczeństwo jest dla nich absolutnym priorytetem. Dlatego przechowują aż 95% zgromadzonych kryptowalut na portfelach offline, aby na wypadek ataku hakerskiego włamywacze nie mogli przywłaszczyć sobie wszystkich kryptowalut. Giełda zapewnia również, że chronią środki swoich klientów aż do 100 milionów dolarów. Oznacza to, że wszelkie kradzieże do tej kwoty zostaną zwrócone klientom przez właścicieli giełdy. Dlatego też jesteśmy relatywnie bezpieczni, nawet jeżeli komuś uda się zhakować konta giełdowe.

Giełda Bitclude – Obsługa klienta

W dzisiejszym konkurencyjnym świecie, gdzie każdy biznes stara się wygryźć konkurencję, giełda kryptowalutowa nie może obyć się bez dostępu do solidnej obsługi klienta, która będzie gotowa nieść pomoc użytkownikom z kłopotami. Dział obsługi klienta Bitclude pomaga użytkownikom rozwiązywać kłopoty związane z obsługą platformy lub wpłatami i wypłatami. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości możemy skontaktować się za konsultantami za pośrednictwem adresu mailowego support@bitclude.com.

Konkluzje na temat polskiej giełdy BitClude

Bitclude rozpoczął swoją działalność całkiem niedawno, bo w 2019 roku. Dlatego też nie powinniśmy oczekiwać od polskiej giełdy tak wysokiej funkcjonalności, jak w przypadku niektórych platform kryptowalutowych, które istnieją nawet od 10 lat. Operator giełdy posiada licencję małej instytucji płatniczej o numerach MIP11/2019. Platforma działa zatem zgodnie z polskim prawem i jest regulowanym dostawcą aktywów finansowych.

Bitclude zapewnia wszystkie podstawowe funkcje handlowe w świecie kryptowalut zarówno dla niedoświadczonych, jak i doświadczonych klientów. Niestety nie znajdziemy tam dużego wyboru kryptowalut. Najczęściej wymienianym aktywem jest bitcoin. Możemy wybrać tego operatora, jeżeli chcemy wspierać krajowy produkt.

Dla osób niezaznajomionych z handlem kryptowalutami Bitclude przygotował materiały szkoleniowe dotyczące kryptowalut. Plusem giełdy są stosunkowo niskie opłaty, jeżeli kupujemy krypto za pośrednictwem złotówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Giełda Koinal

Giełda Koinal: Platforma, na której błyskawicznie kupisz bitcoina przy użyciu karty kredytowej

Następny
Giełda Gate.io

Giełda Gate.io - platforma kryptowalutowa z bazą ponad 10 milionów klientów

Sprawdź także