Gdzie szukać nowych kryptowalut?

Gdzie szukać nowych kryptowalut
Gdzie szukać nowych kryptowalut?

Po tym, jak bitcoin i inne popularne kryptowaluty zaczęły zdobywać oraz więcej na wartości, mnóstwo internautów interesowało się wejściem na rynek cyfrowych monet. Problem polegał na tym, że większość z nich uznała, że jest już za późno, aby inwestować w bitcoina, czy też ethereum, ponieważ monety te nigdy nie zagwarantują tak ogromnych wzrostów, jak miało to miejsce lata temu. Niektórzy żartobliwie powiadają, że pociąg z bitcoinem już dawno odjechał i pomnożenie na nim swojego majątku o stokroć jest niemożliwe. Z całą pewnością znajdziemy w tym stwierdzeniu sporo prawdy.

Od czasów, gdy bitcoin kosztował 100 dolarów lub mniej, tak zwani early adopterzy zarobili na kryptowalucie fortunę. Jeszcze inni inwestorzy wpadli jednak na ciekawy pomysł. Co, jeśli któraś z obecnych kryptowalut o niskiej wartości powtórzy sukces bitcoina? Wiele osób w to wierzy i szuka perełek wśród nieznanych dziś projektów. Oczywiście mogą to być wątpliwe marzenia. Mimo wszystko kto wie? Być może projekt, który poradzi sobie na rynku lepiej od bitcoina, czy też ethereum jeszcze tak naprawdę nie powstał?

Jeżeli chcemy mieć rękę na pulsie, powstaje pytanie dotyczące tego, w jaki sposób szukać nowych projektów kryptowalutowych? Jak znaleźć kolejną monetę cyfrową, w którą warto zainwestować? Jak monitorować rynek i w jaki sposób go oceniać? W dzisiejszym wpisie odpowiemy sobie na te pozornie trudne pytania!

Zatem gdzie powinniśmy się rozglądać za nowymi projektami?

Initial Coin Offering, tokeny NFT, a może poszukiwanie nowych projektów za pośrednictwem platformy DeFi? Możemy spróbować szczęścia w naszych poszukiwaniach na wiele różnych sposobów. Pamiętajmy jednak o zachowaniu ostrożności. Świat kryptowalut dosłownie roi się od oszustw. Mimo wszystko nie można zaprzeczyć temu, że cyfrowe tokeny są klasą aktywów, którą warto mieć na oku. Poniżej przedstawiamy listę miejsc, które warto regularnie sprawdzać, aby wiedzieć co dzieje się w świecie kryptowalut:

  • Nowe projekty pojawiają się na popularnych giełdach (Coinbase, Binance, Crypto.com, Gemini, Kraken);
  • Informacje znajdziemy na stronach monitorujących newsy w świecie krypto (Coingecko, CoinMarketCap);
  • Serwisy promujące Initial Coin Oferring (ICO) – Top ICO, Smith & Crown, ICO Bench;
  • Możemy również szukać na zdecentralizowanych platformach kryptowalutowych;
  • A także na giełdach NFT (OpenSea, SuperRare).

Poszukiwanie nowych tokenów na giełdach

Giełdy kryptowalut są niezawodnym środkiem do odkrywania nowych inwestycji. Na przykład Coinbase zazwyczaj zamieszcza świeże waluty cyfrowe na swojej stronie, ale musisz założyć konto, aby uzyskać bardziej dogłębny dostęp. Binance ma serię nowych kryptowalut, które możesz sprawdzić bardziej szczegółowo. Dlatego warto posiadać konta na najpopularniejszych giełdach kryptowalutowych, jeśli chcemy być na bieżąco.

Serwisy gromadzące dane o kryptowalutach

Agregatory danych kryptowalutowych pomagają zlokalizować nowe waluty cyfrowe. Na przykład CoinMarketCap gromadzi i pokazuje listę nowych walut cyfrowych, ich wartości, wielkość rynku i wolumen obrotu. Ten rodzaj usługi pomaga w uzyskaniu pewnych informacji, aby dowiedzieć się, co inni inwestorzy rozważają o konkretnej kryptowalucie i czy ma ona potencjał. CoinGecko to kolejny agregator danych, który pokazuje nowe monety z dużą ilością tych samych informacji, które zapewnia CoinMarketCap. Dzięki takim serwisom możemy nie tylko poznać nowe monety, ale także monitorować na bieżąco ich wolumen, wartość i obrót.

Media społecznościowe

Media społecznościowe są popularne ze względu na zdolność do szybkiego przesyłania informacji. Twitter, na przykład, jest jedną z najbardziej dynamicznych platform do reagowania w USA. Twórcy kryptowalut mogą być znalezieni tweetując o swoich cyfrowych pieniądzach, gdy tylko wyprodukują nowy projekt lub dokonają zmian w bieżącym. Alerty dla konkretnych słów na Twitterze są szczególnie przydatne. Jeśli utworzysz powiadomienia dla słów takich jak “new crypto” lub po prostu “crypto”, otrzymasz aktualizację informacyjną o wszelkich tweetach związanych z kryptowalutami.

Telegram to kolejna usługa komunikacyjna, która może zaoferować świeże wiadomości kryptowalutowe, jeżeli będziemy znajdować się na odpowiednich kanałach.

Zdecentralizowane platformy handlowe

Ostatnio opracowane systemy Decentralized Finance (DeFi) są popularnym sposobem inwestowania w kryptowaluty. Platformy te są podobne do tradycyjnych rynków finansowych, ale używają zaawansowanych inteligentnych kontraktów do przetwarzania transakcji. Kilka sieci DeFi wykorzystuje własne tokeny, aby pomóc w realizacji transakcji. Popularne platformy DeFi to Kraken, Binance i BitStamp.

Rynki tokenów NFT

NFT są jedynymi w swoim rodzaju cyfrowymi dobrami, które zostały tokenizowane, z zakodowaną sekwencją alfanumeryczną połączoną z własnością, a następnie przechowywaną na blockchainie. Zapewnia to dowód własności, ponieważ weryfikatorzy sieciowi tokena muszą go potwierdzić poprzez konsensus. Dodatkowo są one ważnymi składnikami metaverse, który jest rozwijającym się trendem technologicznym promowanym przez firmy funkcjonujące w domenie cyfrowej.

Niektóre z dobrze znanych rynków NFT to OpenSea i Rarible. Można tam znaleźć różnorodne tokeny w cenie od setek do dziesiątek tysięcy dolarów. Istnieją również specyficzne rynki, które koncentrują się na konkretnej branży lub sporcie, na przykład NBA ma rynek NFT o nazwie TopShot, a NFL współpracuje z Dapper Labs, aby stworzyć ekskluzywne cyfrowe wideo z najsłynniejszych momentów w swojej historii.

Kampanie Initial Coin Offerings (ICO)

W 2018 roku ICO (Initial Coin Offerings) prześcignęły venture capital jako główny sposób pozyskiwania pieniędzy przez przedsiębiorców. W zjawisku ICO brały udział zarówno startupy, jak i znane przedsiębiorstwa. Niestety, bańka ICO następnie pękła z powodu licznych oszustw w systemie. SEC (Securities and Exchange Commission) postanowił zająć się oficjalnym dochodzeniem, które miało za zadanie ukrócić proceder związany z oszustwami. Skończyło się to nakładaniem sankcji na liczne firmy oraz startupy w branży krypto.

Wskazówki dotyczące poszukiwania nowych kryptowalut: Na co zwracać uwagę?

Kryptowaluty to nie tylko żargon techniczny, to przedmioty, które można wykorzystać w konkretnym celu, albo jako sposób płatności (np. Bitcoin), albo jako token użytkowy do czynności wykonywanych na blockchainie (np. ether). Istnieją pewne czynniki do rozważenia i różne narzędzia, które można wykorzystać do określenia, czy moneta nie jest “rug pullem” – jest to sytuacja, w której deweloperzy biorą pieniądze za walutę, a następnie usuwają ją z platformy, na której została zakupiona, zachowując jednocześnie pieniądze, które zapłaciłeś.

Istnieje wiele agregatorów danych kryptowalutowych, które mogą podawać niedokładne informacje z giełd. CoinMarketCap, jeden z najpopularniejszych trackerów cen kryptowalut, miał kilkukrotnie problemy z niepoprawnymi danymi w przeszłości. Z tego powodu powinniśmy mieć się na baczności podczas wykonywania researchu w celu znalezienia nowych interesujących kryptowalut. Na rynku nie brakuje oszustów polujących na łatwowiernych inwestorów!

Zweryfikuj użyteczność kryptowaluty

Ether (ETH), który jest tokenem projektu Ethereum, został stworzony jako paliwo dla jego blockchainu. To paliwo jest tym, czego Ethereum używa do obliczenia energii wykorzystanej do potwierdzenia transakcji. To sprawia, że ETH jest świetnym przykładem przypadku, który mógłby zmotywować kogoś do jego zakupu. Ethereum jest zaplanowane pod kątem skalowalności i późniejszej progresji. Mnóstwo zdecentralizowanych aplikacji finansowych jest zbudowanych na jego blockchainie, a wiele innych opartych na jego sieci powstanie w niedalekiej przyszłości. Ethereum to dobry przykład projektu, który odzwierciedla użyteczność kryptowaluty.

Zalety Ethereum, uniwersalnej maszyny wirtualnej, która uruchamia DeFi i ma zasilać Web 3, wciąż eskalują. Codziennie pojawiają się nowe tokeny użytkowe, które są przeznaczone do wykorzystania na Ethereum Virtual Machine (EVM).

Bitcoin został stworzony wyłącznie do wykorzystania jako środek płatniczy. Odnotował wzrost wartości przed 2022 rokiem, kiedy ludzie zauważyli wzrost kursów wymiany kryptowalut. Przed wzrostem wartości znaleziono dla niego nowe zastosowanie jako środka przechowywania wartości i aktywa dla inwestorów, którzy czerpią przyjemność ze spekulacji.

Im więcej zastosowań ma nowa moneta i wspierany przez nią blockchain, tym większe prawdopodobieństwo, że kryptowaluta przetrwa wystarczająco długo, by być kolejnym obiektem wzrostu cen.

Płynność tokenów

Płynność jest niezbędna dla każdej kryptowaluty, co oznacza, że musi mieć miejsce wystarczająca ilość handlu, abyś mógł łatwo sprzedać swoją należność w razie potrzeby. Jeśli znajdziesz kryptowalutę bez aktywności handlowej, powinieneś potraktować to jako wskazówkę, aby poczekać i zobaczyć, czy zyska ona popularność. Jeśli inni inwestorzy nie handlują nową kryptowalutą w dużych ilościach, może to sugerować, że nie warto w nią inwestować lub że jest to oszustwo.

Docelowa wartość projektu

Istotne jest określenie wartości, jaką posiada lub może posiadać dana moneta. Jest prawdopodobne, że jeśli coś jest ważne dla Ciebie, będzie również cenne dla innych. Ten rodzaj wartości nie jest tylko pieniężny; jest to raczej sprawa niematerialna, jak NFT, z którym można się osobiście związać. Przykładem tego może być grafika, która wywołuje miłe wspomnienia, a Ty chcesz mieć NFT, aby zawsze móc sobie o niej przypomnieć i oczekiwać wzrostu jej wartości.

Wielu autorów piosenek i wykonawców tworzy NFT na bazie swojej muzyki – kupując NFT na piosenkę, bezpośrednio utrzymujesz artystów i zapewniasz sobie własność żetonu (oraz wszelkie uprawnienia, na które artysta zezwolił w momencie wybijania żetonu). Wspomniane wcześniej tokeny sportowe mogą w przyszłości działać na takiej samej zasadzie jak karty kolekcjonerskie ze sportowcami w latach 90.

Zachowaj rozwagę podczas inwestowania w nieznane projekty

Kryptowaluty stały się na tyle popularne, że są brane pod uwagę jako możliwości inwestycyjne. Należy jednak być świadomym swojego wyboru, aby zachować bezpieczeństwo. Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w aktywa cyfrowe i nowe kryptowaluty, zaleca się rozmowę z ekspertem finansowym, aby ustalić, czy ten rodzaj inwestycji jest odpowiedni dla Twoich celów i sytuacji ekonomicznej. Alternatywnym rozwiązaniem może być edukacja za pośrednictwem internetowych poradników takich jak ten.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
lighting network

Najważniejsze problemy, z którymi musi mierzyć się Lightning Network

Następny

Gdzie NIE szukać porad dotyczących kryptowalut? Dowiedz się jak zachować zimną krew na rynku!

Sprawdź także