Broker kryptowalutowy z funkcją copy tradingu – poznajcie eToro

eToro kryptowaluty
Jakie kryptowaluty w ofercie eToro?

Broker eToro jest wiodącą na rynku platformą inwestycyjną z możliwością kopiowania transakcji doświadczonych inwestorów. Narzędzie zostało nazwane copy tradingiem. Handel społecznościowy jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, ponieważ z jednej strony osoba dzieląca się swoimi pomysłami inwestycyjnymi może otrzymać ekskluzywne korzyści w programie, a z drugiej strony osoba, która nie ma pojęcia o tworzeniu portfela inwestycyjnego może po prostu skopiować ruchy doświadczonego inwestora. W ten sposób zarówno doświadczeni, jak i niedoświadczeni traderzy są w pewien sposób nagradzani za branie udziału w handlu eToro.

Broker łącznie udostępnia około 3000 instrumentów finansowych (w tym wiele popularnych kryptowalut). Operator jest globalnym dostawcą. Podobnie jak inni brokerzy regularnie rozwija swoją ofertę inwestycyjną. Za pośrednictwem eToro zainwestujemy nie tylko w kryptowaluty, ale także w akcje, w fundusze ETF, rynek forex i metale szlachetne.

eToro – co to jest i co musisz wiedzieć?

Broker eToro jest jednym z największych dostawców usług inwestycyjnych na całym rynku. Oferuje handel kryptowalutami, akcje, ETF i kilka innych mniej popularnych form inwestowania. Warto wspomnieć o tym, że jest to jedna z pierwszych firm wspierających handel cyfrowymi walutami w internecie. W 2014 roku dodali do swojej oferty możliwość inwestowania w bitcoina. Niedługo potem dodali kilka innych popularnych kryptowalut do listy swoich aktywów. Po bitcoinie na eToro zagościł projekt ethereum oraz ripple (XRP).

Obecnie lista samych kryptowalut w ofercie instrumentów finansowych eToro wynosi ponad 40 pozycji. Oprócz tego zadbali również o zbudowanie wysokiej jakości portfela kryptowalutowego. Jest on wbudowany w konto każdego użytkownika eToro. Wystarczy, że zarejestrujemy się na platformie brokera i zweryfikujemy nasze konto. Uzyskamy wówczas dostęp do prywatnego portfela kryptowalut.

Firma eToro ma swoją siedzibę w Tel Awiwie. Pomysłodawcy spółki weszli na rynek już w 2007 roku. Yoni Assia jest dyrektorem generalnym firmy. Sprawuje swoją pozycję od samego początku. Początkowo firma działała pod zupełnie inną nazwą, jednak po latach przeszła rebranding. Dawniej eToro nosiło nazwę RetailFX. W 2010 roku w asortymencie eToro pojawiła się innowacyjna funkcja handlu społecznościowego, która do dzisiaj jest asem w rękawie brokera. Narzędzie pozwala użytkownikom automatycznie kopiować portfele inwestycyjne bardziej doświadczonych użytkowników.

W 2014 roku eToro postanowiło zadbać o klientów kupujących kryptowaluty. Dodali możliwość kupna i sprzedaży kontraktów CFD na pozycje kryptowalutowe dla klientów spoza USA. W kolejnych latach ze względu na rosnącą popularność kryptowalut operator dodawał coraz więcej kryptoaktywów. W 2018 roku postanowili całkowicie zanurzyć się w biznes kryptowalutowy i stworzyli specjalny portfel kryptowalut dla swoich klientów. Nazwali go eToroX.

Obecnie broker ugruntował swoją pozycję w handlu kryptowalutami i konkuruje nawet z najlepszymi giełdami. Nieustannie ulepsza swoje usługi i regularnie dodaje nowe kryptowaluty do listy obsługiwanych aktywów. Niedawno eToro zostało wycenione przez NASDAQ na około 10,4 miliarda dolarów.

eToro – jakie kryptowaluty oferuje broker?

Broker obsługuje handel łącznie ponad 40 aktywów kryptowalutowych. Jako ciekawostkę dodamy informację o tym, że w niektórych stanach USA trwa promocja. Każdy uczestnik promocji, który zakupi kryptowaluty o równowartości przynajmniej 100 dolarów, otrzyma dodatkowe 10 dolarów bonusu. Spójrzmy na listę najpopularniejszych kryptowalut, które znajdziemy w ofercie eToro:

 • Bitcoin cash;
 • Bitcoin;
 • Ethereum;
 • Litecoin;
 • Stellar;
 • Solana;
 • Uniswap;
 • Polkadot;
 • Cardano;
 • Dash;
 • Dogecoin.

Jak prezentuje się trading za pośrednictwem eToro?

Zarejestrowani i zweryfikowani użytkownicy mogą niemal natychmiast rozpocząć handel. Broker eToro udostępnia swoim użytkownikom prostą w obsłudze platformę handlową. Wystarczy kilka kliknięć, aby podpiąć swoją kartę kredytową lub debetową i rozpocząć handel kryptowalutami. Wszystko odbywa się za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu. Wystarczy, że klikniemy przycisk handel. Strona przeniesie nas na zakładkę, gdzie możemy wybrać preferowany instrument finansowy, który chcemy zakupić. Po wybraniu kategorii kryptowalut możemy przeglądać aktualne ceny, wykresy i konwersję.

Jednak eToro najbardziej znane jest z handlu społecznościowego, który wspiera copy trading. Jeżeli nie jesteśmy pewni co do tego, w które kryptowaluty zainwestować, możemy po prostu skopiować portfel inwestycyjny innego tradera z większym doświadczeniem. System skopiuje jego ruchy i rozdysponuje procent naszego kapitału między odpowiednimi kryptoaktywami. Warto również mieć na uwadze to, że eToro nie oferuje zbyt wielu zaawansowanych opcji handlowych. Ze względu na to sprzyja inwestorom, którzy stawiają dopiero swoje pierwsze kroki na rynku.

Dla uprawnionych do tego użytkowników w niektórych jurysdykcjach eToro umożliwia również korzystanie z handlu z dźwignią.

Broker posiada wszystkie funkcje, których można oczekiwać od giełdy instytucjonalnej, w tym depozyty w dolarach amerykańskich, transakcje z depozytem zabezpieczającym i dynamiczne transakcje.

eToro – prowizje i opłaty

Założenie samego konta w serwisie eToro jest całkowicie darmowe. Jeżeli chodzi jednak o opłaty podczas zakupu i sprzedaży kryptowalut, okazują się bardzo niskie w porównaniu z innymi popularnymi dostawcami kryptoaktywów na rynku inwestycyjnym. Najwyższe opłaty w serwisie dotyczą przewalutowania i wypłat zgromadzonych na koncie eToro funduszy. Warto również pamiętać o tym, że wysokość opłat może różnić się w zależności od aktualnej lokalizacji klienta. Przykładowo klienci ze Stanów Zjednoczonych Ameryki nie płacą za wypłaty funduszy.

Poza Stanami Zjednoczonymi eToro pobiera opłatę w wysokości około 5 dolarów. Użytkownicy ponoszą również opłaty za przelewanie kryptowalut między platformą eToro i portfelem kryptowalutowym eToro Money. Opłaty różnią się w zależności od kryptowaluty, którą aktualnie przelewamy. Ostatnią opłatą, którą eToro pobiera od użytkowników, jest prowizja za brak aktywności w serwisie. Broker pobiera od swoich klientów 10 dolarów miesięcznie za rachunki inwestycyjne, które były nieaktywne przez ponad rok.

eToro – bezpieczeństwo

Broker eToro jest firmą o ugruntowanej pozycji na rynku. Dostarczają usługi o najwyższej jakości już od 2007 roku. Ich platforma do obrotu kryptowalutami jest bezpieczna i działa bez zarzutu od niemal dekady. Jak do tej pory żaden z inwestorów nie skarżył się na to, aby miał problem z wypłaceniem środków przechowywanych w portfelu eToro.

Co więcej, powinniśmy również pamiętać o tym, że platforma kryptowalutowa eToroX przechowuje kryptoaktywa swoich klientów offline za pośrednictwem cold walletów. Oznacza to, że nawet jeśli hakerzy przeprowadzą udany atak, nie będą mogli dostać się do większości kryptowalut znajdujących się na eToro.

Operator regularnie aktualizacje swoje systemy bezpieczeństwa i co jakiś czas dodaje nowe antywłamaniowe technologie. Ostatnio podjęli nawet współpracę z firmą specjalizującą się w temacie cyberbezpieczeństwa.

Operator platformy eToro regularnie zachęca swoich klientów do tego, aby również oni sami dbali o bezpieczeństwo pieniędzy. Przypomina im o tym, aby zabezpieczali swoje konta za pośrednictwem logowania dwuskładnikowego. Włączenie 2FA nie jest wymagane, jednak broker zaleca, aby każdy klient rozważył włączenie dodatkowej warstwy ochronnej podczas logowania na swoje konto.

Jak założyć konto w eToro?

Otwarcie rachunku inwestycyjnego u brokera eToro zajmuje zazwyczaj nie więcej niż kilka minut. Wystarczy, że wejdziemy na stronę główną i wybierzemy opcję, stwórz nowe konto. Strona przekieruje nas do formularza rejestracyjnego. Teraz musimy wybrać preferowaną nazwę użytkownika oraz hasło i adres mailowy. Po zweryfikowaniu adresu mailowego możemy przejść do dalszego etapu rejestracji. Broker wyśle nam formularz z kilkoma pytaniami. Pytania pozwolą systemowi zweryfikować nasze doświadczenie związane z handlem. W ten sposób eToro pozna naszą tolerancję na ryzyko i preferencje inwestycyjne. Dzięki temu lepiej odnajdziemy się na platformie jako początkujący traderzy.

Po zarejestrowaniu konta każdy użytkownik eToro musi zweryfikować swój rachunek poprzez potwierdzenie tożsamości. W przeciwnym wypadku nie będzie miał pełnego dostępu do platformy. W ramach rejestracji musimy przesłać brokerowi swoje dane osobowe, skan dokumentów oraz potwierdzenie miejsca zamieszkania. Proces potwierdzenia tożsamości może zająć do kilku dni. Kiedy operator pozytywnie zweryfikuje naszą tożsamość, powiadomi nas o tym, że zyskaliśmy pełny dostęp do jego platformy.

Po zarejestrowaniu i zweryfikowaniu konta na platformie eToro otrzymujemy również dostęp do giełdy eToroX, ponieważ te platformy są połączone z naszym rachunkiem inwestycyjnym.

eToro – obsługa klienta

Broker oferuje dwa działy obsługi klienta. Jeden dla platformy eToro, a drugi dla platformy eToroX. Wsparcie telefoniczne nie jest dostępne. Zamiast tego możemy skorzystać z formularza kontaktowego, który pozwala na wysłanie wiadomości do supportu. Firma zatrudnia również menadżerów kont, którzy pomagają w obsłudze najbardziej aktywnych inwestorów. Są oni jednak dostępni tylko dla rachunków inwestycyjnych z kapitałem w wysokości 5000 dolarów i wyższym. W ten sposób broker stara się wspierać najbardziej lojalnych klientów platformy eToro.

Operator cieszy się pozytywnymi opiniami w internecie. O jego wynikach świadczą również statystyki. Z portalu eToro korzysta ponad 20 milionów użytkowników z całego świata. Jeżeli chodzi o wady, niektórzy klienci skarżą się na to, że eToro zbyt wolno realizuje wypłaty środków z rachunku inwestycyjnego.

eToro a inne giełdy kryptowalut

Broker oferuje użytkownikom dostęp do wysokiej jakości platformy kryptowalutowej. Operator może pochwalić się tym, że był jednym z pierwszych na rynku dostawców kryptoaktywów. Wspierał kryptowaluty, takie jak bitcoin już od 2014 roku. Oprócz tego nie możemy zapomnieć o tym, że eToro ma 15 lat doświadczenia na rynku. Ze względu na bogatą historię portalu i ich nienaganne wyniki coraz więcej osób chętnie korzysta z ich usług. Wiele osób twierdzi, że broker jest na dobrej drodze ku temu, aby stać się przodującym dostawcą kryptowalut na rynku.

Wisienką na torcie jest dostęp do handlu społecznościowego i korzystanie z narzędzi takich jak copy trading. Dzięki tego rodzaju innowacjom dostawca zajmuje wyjątkową pozycję wśród platform inwestycyjnych. Aby porównać funkcjonalność eToro, zestawimy brokera z jedną z najpopularniejszych giełd kryptowalutowych na świecie – Coinbase.

 • Na Coinbase znajdziemy ponad 150 różnych kryptowalut, gdy na eToro jest ich około 40;
 • Broker eToro nie skupia się jednak jedynie na monetach cyfrowych. Kupimy tam również akcje, fundusze inwestycyjny, zainwestujemy w metale szlachetne i wiele więcej (łącznie około 3000 instrumentów finansowych);

Czy warto korzystać z eToro?

Chociaż eToro nie jest giełdą kryptowalutową, a jedynie brokerem, który dodał do swojej listy instrumentów finansowych najpopularniejsze waluty cyfrowe, amatorzy kryptowalut z całą pewnością docenią usługi brokera ze względu na wyjątkową możliwość kopiowania strategii inwestycyjnych doświadczonych inwestorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Plus500 kryptowaluty

Plus500 - przegląd, wady, zalety, opinia

Następny

Capital.com: Nowoczesny broker kryptowalutowy z ciekawym podejściem do rynku

Sprawdź także