Czym są kalkulatory opłacalności wydobycia kryptowalut?

Każda osoba zainteresowana technologią stojącą za wydobyciem kryptowalut na pewno chociaż raz w życiu natknęła się na tak zwane kalkulatory opłacalności wydobycia kryptowalut. Kalkulatory są oprogramowaniem, które pozwala obliczyć potencjalnemu górnikowi, jak wiele pieniędzy zarobi w przeliczeniu na wydobyte kryptoaktywa. Dzięki temu użytkownik kalkulatora szybko porówna, które karty graficzne oferują najwyższy poziom opłacalności ze względu na swoją cenę oraz długość okresu gwarancyjnego. Niektóre bardziej zaawansowane kalkulatory biorą nawet pod uwagę kilka innych zewnętrznych czynników.

Jednak w większości algorytmów zaimplementowanych w kalkulatorach opłacalności wydobycia kryptowalut najważniejszą rolę odgrywają dwa czynniki. Rentowność wydobycia i cena danej kryptowaluty na giełdzie. W internecie znajdziemy ogromną ilość kalkulatorów górniczych. Oferują odmienne funkcje i różnią się estetyką. Czasami wybór takiego kalkulatora może być trudny. Dziś zwrócimy uwagę na najpopularniejsze serwisy obliczające rentowność wydobycia kryptowalut. Przyjrzymy się korzyściom płynącym z każdego z nich.

Crypto compare: Prosty w obsłudze mining calculator

Crypto compare jest globalnym dostawcą danych. Firma skupia się przede wszystkim na kryptowalutach. Na ich stronie znajdziemy narzędzia niezbędne do poczynienia obliczeń potrzebnych do oszacowania opłacalności wydobywania kryptowaluty. Crypto compare posiada kalkulatory obliczeniowe do wielu popularnych kryptowalut. Na ich stronie możemy sprawdzić jak wiele monet cyfrowych uda nam się wykopać na posiadanym przez nas sprzęcie. Możemy także sprawdzić, ile poniesiemy kosztów wydobycia. Takie oprogramowanie znacznie ułatwia oszacowane naszych oczekiwań dotyczących kopania kryptowalut.

Kalkulatory, które znajdziemy na stronie producenta, obliczają między innymi opłacalność kopania bitcoina, ethereum, litecoina, ethereum classic, monero. Wspomniane kalkulatory są niezwykle dokładne i proste w użyciu. Wystarczy, że wprowadzimy moc hashowania, którą posiada nasza maszyna i oszacujemy koszty
prądu, które musimy zapłacić. Kalkulator przedstawi nam szacunkowo, ile kryptowalut wydobędziemy dziennie, tygodniowo i miesięcznie. Po wprowadzeniu danych kalkulator zajmie się wszystkimi obliczeniami.

Kalkulatory górnicze dostępne w serwisie Crypto compare doskonale sprawdzą się w przypadku niedoświadczonych górników cyfrowych. Są proste w obsłudze i nie zawierają zbyt wielu funkcji do opanowania. Dlatego możesz śmiało skorzystać z tego oprogramowania, nawet jeśli nie masz zbyt dużego pojęcia na temat wydobycia kryptowalut.

Jakie korzyści oferuje Crypto compare?

• Kalkulator górniczy, który oblicza wydobycie wielu popularnych kryptowalut;

• Przyjazny dla początkujących;

• Oblicza zyski dzienne i miesięczne.

Kalkulator opłacalności kopania kryptowalut Buy bitcoin worldwide

Zgodnie z recenzjami internautów ten kalkulator wydobycia bitcoina jest jednym z najlepszych narzędzi obliczeniowych na świecie. Bitcoin jest najbardziej konkurencyjną monetą cyfrową pod względem wydobycia. Dlatego warto skorzystać z precyzyjnego kalkulatora opłacalności wydobycia bitcoina dostępnego na stronie Buy bitcoin worldwide. Oprogramowanie pozwoli nam uzyskać dokładne wyniki. Dzięki nim dowiemy się, czy nasz sprzęt może z powodzeniem kopać bitcoiny.

Platforma ta zapewnia również kompendium wiedzy na temat tego, w jaki sposób kupować bezpiecznie kryptoaktywa. Pamiętajmy jednak o tym, że na stronie znajdziemy kalkulator, który oblicza jedynie hashrate bitcoina.

Jakie korzyści oferuje kalkulator Buy bitcoin worldwide?

• Szczegółowo opracowane wyniki dotyczące wydobycia bitcoina;

• Rozbudowana baza wiedza na temat bezpiecznego zakupu kryptowalut.

Kalkulator wydobycia WhatToMine

WhatToMine to kolejny kalkulator, którego obliczenia są skupione na wydobyciu bitcoina. Jest kalkulatorem, który precyzyjnie oblicza zyski. Za pomocą WhatToMine górnicy mogą sprawdzić opłacalność wydobycia niezależnie od tego, czy używają
sprzętu typu ASIC, czy też kart graficznych (GPU). Rozbudowany interfejs WhatToMine pozwala nawet wziąć pod uwagę, na której giełdzie sprzedamy wydobyte kryptowaluty. Dzięki temu sposób możemy odliczyć od zarobku prowizję giełdową. Kalkulator WhatToMine jest najlepszym wyborem, jeśli zależy nam na zrozumieniu, w jak korzystać z nieco bardziej zaawansowanych funkcji kalkulatorów opłacalności kopania kryptowalut.

• Platforma pomocna dla górników korzystających zarówno z GPU, jak i ze sprzętu ASIC;
• Informacje o aktualnym kursie kryptowaluty;

• Wiele kalkulacji dostępnych w jednym kalkulatorze.

J Blevins Mining Calculator: Kalkulator z interaktywnymi wykresami danych

Kalkulator ten różni się od powyższych programów do obliczania opłacalności bitcoina. J Blevins działa na podstawie szacowania potencjalnej dynamiki biznesu kryptowalutowego. Metoda tego kalkulatora polega na tym, że oblicza on potencjalne zyski, biorąc pod uwagę, w jaki sposób zmieni się trudność wydobycia BTC. Jak wiadomo trudność wydobycia bitcoina, jest uzależniona od tego, jak wiele hashy aktualnie działa w blockchainie. Dlatego też kalkulator wprowadza dane na podstawie regularnych zmian trudności i na ich podstawie podaje przybliżoną opłacalność wydobycia kryptowaluty.

Powyższy kalkulator opłacalności wydobycia bitcoina na podstawie danych historycznych zakłada, że trudność wydobycia bitcoina wzrośnie o stały procent. Bierze również pod uwagę korekty w nagrodach za wykopywanie bloków w danym horyzoncie czasowym. Zdaniem internautów jest to najbardziej zaawansowany kalkulator do oszacowania opłacalności wydobycia bitcoina. Bierze pod uwagę ogromną ilość danych.

• Dostęp do wielu przydatnych informacji;

• Szczegółowa analiza nagród za wydobycie;

• Interaktywne wyniki uwzględniające korekty czasowe.

Kalkulator od Bitcoin Wisdom

Bitcoin Wisdom jest kalkulatorem, który został zaprojektowany z myślą o amatorach zastanawiających się nad wejściem w branżę wydobycia kryptowalut. Dane obliczeniowe możemy modyfikować zgodnie z naszymi preferencjami. Mamy do wyboru ustawienie kursu wymiany i nagrody za wydobycie bloku bitcoina. Po prawej stronie interfejsu znajdziemy opcje sprzętowe. Możemy sprawdzić, jak wygląda opłacalność wydobycia bitcoina w zależności od kombinacji różnych podzespołów. Co więcej, Bitcoin Wisdom oferuje obliczenia dotyczące zarówno bitcoina, jak i litecoina.

• Obliczenia bitcoin i litecoin;

• Narzędzie proste w obsłudze.

Nicehash: Jedna z najpopularniejszych platform wydobywczych w internecie

Nicehash to założona w 2014 roku jedna z najpopularniejszych platform wydobywczych w internecie. Aktualnie zrzesza ponad 600 000 użytkowników, co czyni Nicehash jedną z najpopularniejszych firm prowadzących mining pool. Oferują jednak nie tylko oprogramowanie wydobywcze, ale także kalkulator do oszacowania opłacalności wydobycia kryptowalut. Ich kalkulator jest bardzo dokładny i prosty w użyciu. Wystarczy, że wprowadzimy rodzaj, ilość kart graficznych i cenę prądu za kW. Kalkulator wskaże nam szacunkowy zarobek dzienny, tygodniowy oraz miesięczny.

• Zaufana i popularna na rynku platforma oferująca oprogramowanie do wydobycia kryptowalut;
• Przelicza wydobycie na wiele walut fiducjarnych;

• Prosty w obsłudze kalkulator.

BTC.com

W pełni zautomatyzowana szczegółowa analiza dotycząca wydobycia kryptowaluty. Umożliwia zaawansowanym użytkownikom uzyskanie dokładniejszych wyników w zależności od wprowadzonych informacji.

Co sprawia, że wydobycie kryptowalut jest opłacalne?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na to, czy bitcoin jest aktualnie opłacalnym tokenem. Prawdopodobnie najważniejszym jest koszt prądu niezbędnego do zasilania maszyn górniczych oraz cena samych maszyn. Następnie należy wziąć pod uwagę aktualną trudność wydobycia, aby oszacować, jak wiele kryptowaluty jesteśmy w stanie wydobyć za pośrednictwem naszego sprzętu. Trudność wydobycia kryptowaluty w systemie Proof of Work rośnie, gdy w systemie pojawia się coraz większa ilość górników. Sieć rozkłada równomiernie trudność kopania na wszystkie maszyny podłączone do blockchainu. Im więcej maszyn, tym trudniejsze jest kopanie.

Liczba tokenów pojawiających się w sieci zawsze jest taka sama. Co 10 wraz z blokiem generowana jest jednakowa liczba bitcoinów, która zostaje zmniejszona o połowę co cztery lata podczas procesu nazywanego halvingiem bitcoina.

Dlaczego w przeszłości łatwiej było wydobywać bitcoina?

Przed pojawieniem się nowego oprogramowania do wydobywania kryptowalut w 2013 roku, większość osób kopała tokeny za pośrednictwem zwykłych komputerów osobistych. To sprawiło, że każda osoba ze stałym dostępem do internetu mogła partycypować w udziałach sieci bitcoina. Mimo wszystko wkrótce sielanka dobiegła końca. Wprowadzenie specjalizowanych układów scalonych typu ASIC przeznaczonych do kopania bitcoina sprawiło, że trudność związana z wykopywaniem monety cyfrowej wzrosła. Z tego powodu zyski osiągane przez komputery osobiste znacznie spadły.

Teoretycznie wydobywanie bitcoina jest nadal możliwe przy użyciu starego komputera osobistego lub laptopa. Należy jednak mieć na uwadze to, że przy takim przedsięwzięciu nie zarabiamy zbyt wiele pieniędzy. Dzieje się tak, ponieważ górnicy stale konkurują między sobą, aby dostarczyć do systemu jak najwięcej mocy obliczeniowej. Wszystko z prostego powodu. Im więcej mocy obliczeniowej dostarczasz, tym większe udziały w wydobyciu kryptowaluty zyskujesz. Wraz z coraz nowszymi maszynami wykorzystywanymi do wykopywania bitcoinów, trudność wydobycia wprowadziła na rynek mnóstwo nowych problemów. Zaawansowane układy scalone zużywają dużo prądu, a komponenty niezbędne do ich budowy są drogie.

Jak wyglądała rentowność wydobycia bitcoina przed wykorzystaniem sprzętu typu ASIC?

Kiedy w grę weszły układy scalone typu ASIC, wydobycie kryptowalut nabrało zupełnie innego tempa. Pojedyncze osoby konkurowały zwykłymi komputerami z dużymi
platformami wydobywczymi na całym świecie (tak zwanymi mining poolami). Zyski z wydobycia z każdym rokiem były coraz bardziej rozrzedzone poprzez rosnące ceny prądu oraz sprzętu wydobywczego. Prowadziło to do dalszego zwiększenia trudności w wydobyciu bitcoina.

Sam poziom trudności wydobycia bitcoina, tak jak już wspomnieliśmy wcześniej, dostosowuje się do ilości sprzętu, który działa aktualnie w sieci. Trudność aktualizuje się co dwa tygodnie. Dlatego za każdym razem, gdy w sieci BTC działa coraz więcej sprzętu ASIC, trudność wydobycia regularnie wzrasta.

W ostatnich latach widzimy, że ten trend wzrósł niezwykle gwałtownie. Szacuje się, że trudność wydobycia nadal będzie rosła, ponieważ coraz więcej osób pragnie czerpać korzyści z wydobywania kryptowalut.

W latach 2009 – 2013 nawet zwyczajny biurowy laptop był w stanie przynieść nam całkiem dobre korzyści z wydobywania bitcoina. Dziś rentowność takiego przedsięwzięcia wynosi mniej niż zero. Co to oznacza? Oznacza to, że kopiąc bitcoina za pośrednictwem zwykłego komputera, musielibyśmy ponieść koszty prądu przewyższające zarobek wynikający z wydobycia kryptowaluty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
dagger hashimoto

Czym jest algorytm dagger hashimoto?

Następny
giełda TOKENEO

Tokeneo: Pierwsza na świecie giełda kryptowalutowa należąca do społeczności

Sprawdź także