Czym jest MGOD token? Czyli kryptowaluta oparta na grze blockchainowej

MetaGods (MGOD) to projekt gry z gatunku MMORPG opartej na technologii blockchain. Gra polega na zdobywaniu łupów, walki z potworami i eksploracji. Rzućmy okiem na ten nietypowy projekt kryptowalutowy.

Na czym polega projekt MetaGods?

MetaGod to 8-bitowa gra w stylu retro, która została zaprojektowana za pośrednictwem technologii blockchain. Jest to gra typu RPG, w której gracza ma za zadanie wcielić się w bohatera walczącego z bogami. Celem gracza jest pokonanie bogów i osiągnięcie wniebowstąpienia. Każda postać w grze jest tworzona za pomocą tokena NFT. Do wyboru mamy śmiertelników, tytanów i bogów. Gracze mogą dowolnie dostosowywać wygląd swojej postaci i zmieniać jej zapis w tokenach NFT. Gameplay polega na łączeniu się w drużyny i pokonywaniu potężnych przeciwników.

Gra jest jednak nietypowa, ponieważ jej mechanika została skonstruowana w sposób, który pozwala zarabiać prawdziwe pieniądze. MetaGods pozwala graczom wymieniać zdobyte w grze przedmioty na żetony, które następnie mogą sprzedawać. Wirtualne produkty dostępne w MetaGods są przypisane do swoich własnych NFT, które można zdobyć.

Co twórcy projektu MGOD próbują osiągnąć?

Twórcy MetaGods mieli na celu stworzenie innowacyjnego projektu GameFi połączonego z ekonomią opartą na NFT. GameFi to, innymi słowy, gry wideo działające na podstawie technologii blockchain. W odróżnieniu od tradycyjnych gier wideo, projekty GameFi powstają nie tylko po to, aby zaspokoić potrzebę rozrywkę, ale także umożliwiają graczom zarabianie prawdziwych pieniędzy poprzez wymianę przedmiotów zdobytych w grze na kryptowaluty.

W MetaGods mechanika gry i technologia blockchain działają w pełnej harmonii. Twórcy gry włożyli w swoją platformę mnóstwo wysiłku i planują rozwijać ją jeszcze przez długie lata.

Na czym dokładnie polega rozgrywka?

MetaGods oferuje gry casualowe dla niedzielnych graczy oraz tryb hardcore stworzony z myślą o graczach żądnych wymagających przygód. Gracze wybierający sielankową rozgrywkę mogą w spokoju zająć się farmieniem, odkrywaniem świata gry i pasywnym zarabianiem. Z kolei gracze wybierający tryb hardcore muszą stawić czoła wymagającym wyzwaniom. Jednakże tryb hardcore wynagradza starania gracza. W tym trybie wytrawni gracze mogą liczyć na zdobycie rzadkich przedmiotów, co przekłada się na znacznie większe nagrody.

Warto również wspomnieć o tym, że w trybie hardcore gracze mogą na stałe stracić swój progres i postać, którą grają, ponieważ śmierć bohatera jest permanentna. Taka strategia zwiększa napięcie płynące z gry. Rozgrywka staje się znacznie bardziej ekscytująca.

Na początku gry gracz może wygenerować sobie postać, którą będzie sterował. Każdy bohater opiera się na sześciu atrybutach, które może rozwijać wraz ze zwiększaniem swojego poziomu. Te atrybuty to:

  • Siła;
  • Zręczność;
  • Charyzma;
  • Inteligencja;
  • Mądrość;
  • Wytrzymałość.

Postacie w grze są losowo generowanymi NFT, które gracz posiada na własność. Mogą składać się z różnych części ciała i przypisanych atrybutów. Rozgrywka ma do zaoferowania wiele możliwości. Oprócz zwiedzania świata, zdobywania przedmiotów, które można wymieniać na kryptowaluty i walki, gracze mają możliwość brania udziału w ciekawych turniejach.

W trakcie eventu gracze będą mogli wkroczyć do lochów, w których czekają na nich trudne do pokonania potwory. Jeżeli gracz nie będzie jednak odpowiednio przygotowany do takiej bitwy, polegnie, a wraz z nim cały progres zapisany na jego postaci w formie NFT. Obecnie trwają prace nad zaprogramowaniem lochów ze specjalnymi bossami. Łącznie ma ich powstać 50. Bossy lochów będą niezwykle trudnymi przeciwnikami. Jednakże każdy gracz, któremu uda się pokonać bossa zdobędzie specjalny rzadki ekwipunek.

Twórcy gry dokładają wszelkich starań co do tego, aby rozpowszechnić gry wideo oparte na technologii blockchain na całym świecie. Postawili sobie wysoką poprzeczkę, ponieważ nie tylko chcą, aby gra przyciągała jak największą liczbę interesantów, ale planują także stworzyć dzieło, które wyniesie jakość gier blockchainowych na zupełnie nowy poziom.

Informacje techniczne na temat projektu MGOD

MGOD i RELIC to dwa tokeny, na których opiera się ekonomia całego projektu GameFi. MGOD jest używany jako token zarządzania projektem i może być używany do udziału w specjalnych wydarzeniach. RELIC jest walutą do zarabiania w grze, która wspiera innowacyjną strukturę play-to-earn w grze wideo MetaGods.

Całkowita podaż tokenów projektu wyniesie 500,000,000. Sieć opiera się na blockchainie Binance Smart Chain (Standard tokenów BEP-20). Za pomocą kryptowaluty MGOD gracze będą mogli kupować specjalne pakiety przygód. Każdy pakiet zostanie wyposażony w określoną ilość broni, ekwipunku niezbędnego do ekspedycji oraz grywalnych postaci w formie NFT. Pakiety te będą niezbędne do wzięcia udziału w specjalny eventach.

Moneta cyfrowa MGOD zostanie zatem wykorzystana jako pewnego rodzaju opłata za wstęp na specjalne wydarzenie. Kryptowaluta RELIC zostanie z kolei wykorzystana do kupowania materiałów i aktywności na rynku gry. Tokeny będzie można kupić od innych graczy lub zdobyć za pośrednictwem środowiska Metaverse.

Aktualnie twórcom udało się zebrać prawie 4 miliony dolarów funduszy na rozwój projektu.

Co wiemy o społeczności MetaGods?

Rynek MetaGods pozyskuje użytkowników poprzez sprzedaż swoich NFT. Każe NFT to grywalna postać, którą będzie można wykorzystać w świecie gry. Do tej pory sprzedali łącznie ponad 15 000 NFT. Warto też mieć na uwadze, że cały czas generują dodatkowe NFT, co świadczy o tym, że graczy zainteresowanych projektem przybywa. Duże wsparcie ze strony społeczności sprawia, że twórcy MetaGods mają ogromne pokłady motywacji do pracy. Jak sami twierdzą – najlepszym sposobem na zdobycie dużej ilości zwolenników jest stworzenie dobrego produktu. Taką właśnie grę planują nam dostarczyć w niedalekiej przyszłości.

Twitter twórców projektu MetaGods aktualnie obserwuje już ponad 90 000 zainteresowanych osób.

Podsumowanie projektu MGOD

MetaGods jest jedną z wielu gier wideo w stylu retro na rynku. Wyróżnia ją to, że została zbudowana na podstawie technologii blockchain, z którą jest połączona. Twórcy planują połączyć staranny projekt oldschoolowej gry z ekonomią opartą na kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Poloniex recenzja

Giełda Poloniex - przegląd, wady, zalety, opinie

Następny
Plus500 kryptowaluty

Plus500 - przegląd, wady, zalety, opinia

Sprawdź także
dagger hashimoto
Więcej

Czym jest algorytm dagger hashimoto?

Spis treści Hide Działanie algorytmu hashimotoAlgorytm daggerDagger-hashimotoDlaczego dagger-hashimoto sprawdził się w etherum? Dagger-hashimoto to prawdopodobnie algorytm, który ma…