Czym jest token civic coin (CVC)? Czy moneta odniesie w przyszłości sukces?

civic coin
Czym jest civic coin? Co trzeba wiedzieć o tej kryptowalucie?

Po stworzeniu bitcoina z czasem na rynku pojawiało się coraz więcej nowych kryptowalut. Nazywamy je alternatywnymi tokenami (z angielskiego altcoin). Wiele altcoinów starało się dorównać bitcoinowi lub nawet go prześcignąć. Mimo wszystko niektóre z nich służą pewnej odrębnej niszy. Jednym z takich projektów jest civic coin. Czyli altcoin uruchomiony przez Vinny’ego Linghama i Jonathana Smitha. Stworzyli technologię, która przenosi weryfikację tożsamości na zupełnie inny poziom. Ich token opiera się nie tylko na blockchainie, ale także na działaniu sztucznej inteligencji. Za pośrednictwem ich systemu możemy zweryfikować swoją tożsamość w innowacyjny i wygodny sposób. Z tego powodu altcoin civic coin staje się niepowtarzalną monetą cyfrową, ponieważ w odróżnieniu od setek innych projektów wnosi na rynek realną wartość i ciekawe zastosowanie.

Token pojawił się w 2017 roku. Twórcy wystawili 33% wygenerowanych monet na sprzedaż, aby rozprzestrzenić tokeny wśród użytkowników z całego świata. Łącznie zaoferowali 1 miliard tokenów. Twórcy poinformowali wówczas strefę publiczną o tym, że podzielili token na 3 grupy. 33% przeznaczono na sprzedaż, kolejne 33% właściciele sieci zachowali dla siebie, z kolei następne 33% przemieścili do dystrybucji, aby nowi użytkownicy sieci mogli brać udział w ekosystemie civic coina. W tym artykule omówimy najważniejsze fakty związane z civic coinem. Dowiecie się, czym dokładnie jest ta moneta cyfrowa i w jaki sposób można z niej skorzystać. Zagłębimy się również w prognozę ceny CVC.

Czym jest civic coin?

Moneta civic coin jest wiodącym na rynku systemem, który odpowiada za bezpieczne korzystanie z sieci weryfikującej tożsamość. Autorzy projektu zbudowali ekosystem, który połączył wygodę z bezpieczeństwem. Jaka jest główna wizja twórców? Chcą stworzyć oprogramowanie, które będzie wykorzystywane na całym świecie. Dostarczy różnorodnym firmom możliwość dynamicznej weryfikacji tożsamości. Token CVC usuwa nieefektywność przestarzałych systemów do weryfikacji danych osobowych. Czy blockchain naprawdę może usprawnić działanie takiej sieci? Dzisiejsze sieci służące do przechowywania danych uwierzytelniających bardzo często borykają się z problemami dotyczącymi bezpieczeństwa. Blockchain CVC łączy w sobie bezpieczeństwo i prywatność. Szyfrowanie sieci blockchain działające zgodnie z zasadami end to end eliminuje zarówno koszty firmowe, jak i społeczne (po stronie użytkowników). Dzięki temu obsługa danych staje się tania i bezpieczna. Civic coin zdobył najwięcej popularności po 6 listopada 2020 roku.

Do czego wykorzystywana jest moneta civic?

Tokeny CVC są wykorzystywane do walidowania transakcji w sieci. Twórcy systemu wykorzystują je w postaci środka dystrybucyjnego. Tokeny trafiają zarówno do walidatora sieci, jak i do użytkownika podczas dzielenia się informacjami. Proporcja monet, która trafia do walidatora i użytkownika sieci, jest określana przez inteligentne kontrakty. Ilość jest zazwyczaj dostosowywana na drodze konsensusu między użytkownikami systemu. Wykorzystanie takich tokenów usprawnia tworzenie transakcji w sieci.

Jakie zalety oferuje token CVC?

● Dzięki tokenom użytkownicy sieci mogą korzystać z jednej metody rozliczeniowej niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdują;

● Rozliczenia za pośrednictwem CVC są natychmiastowe, autentyczne i wiarygodne dzięki temu, że są spisane na podstawie smart kontraktu;

● Autorzy civic coina przeprowadzili integrację technologiczną swojej monety z blockchainem kryptowaluty solana. Dzięki temu użytkownicy mogą operować civic coinem w dwóch różnych sieciach blockchain.

Techniczna analiza ceny civic coina

Dokładnie w dniu 12 lipca 2017 roku rozpoczęła się podróż sukcesywnego civic coina. Początkowa cena coina wynosiła 0,16 centa. Jeszcze tego samego roku pod koniec grudnia token urósł do 1,66 dolara za sztukę. Właściciele sieci zgromadzili całkiem sporą grupę interesantów, którzy chętnie inwestowali w ich projekt. W ten sposób token odniósł spektakularne wzrosty jak na tak krótki czas. Mimo wszystko po krótkich wzrostach wartość CVC zaczęła dynamicznie spadać. Znajdowała się poniżej wartości startowej przez kilka lat.


Moneta doświadczyła jednak ponownego wzrostu zainteresowania. Tym samym większa liczba interesantów doprowadziła do kolejnych wzrostów. Miały one miejsce 8 stycznia 2021 roku. Cena nie wróciła do poziomu z końca 2017 roku, jednak odnotowała całkiem dobre wzrosty i zatrzymała się w okolicy 0,22 centa za sztukę. Niestety do kilku dniach wróciła do 0,14 centa. Największe skoki w cenie tokena, które miały miejsce 2021 roku zarejestrowaliśmy w przedziale 0,40 do 0,60 centa. Taka cena utrzymywała się przez pewien czas po 4 września 2021 roku.

Aktualnie w obiegu całego blockchainu znajduje się 670 milionów monet CVC. Podaż jest ograniczona do jednego miliarda monet cyfrowych. Zgodnie z oficjalnymi danymi, które znajdziemy na CoinMarketCap, token zajmuje 185 miejsce na liście altcoinów. Całkowita kapitalizacja rynkowa projektu przekroczyła we wrześniu 2021 roku 320
milionów dolarów amerykańskich. Wszystkie analizy techniczne wskazują na to, że rynkowy sentyment do tokenów CVC
jest neutralny. Kupcy nie liczą ani na wzrosty, ani na spadki.

Najnowsze wydarzenia i nowinki technologiczne związane z projektem civic

Civic coin zyskał zainteresowanie w branży kryptowalutowej głównie ze względu na to, że twórcy wykorzystali sieć blockchain w bardzo innowacyjny sposób. Zapewniają bezpieczny i elastyczny proces identyfikacji. Dzięki temu przestarzałe oprogramowania do przechowywania danych osobowych odchodzą do lamusa. Kryptowaluta CVC i jej
dystrybucja zapewnia sieci bezpieczeństwo. Konieczność posiadania oryginalnego tokena CVC w celu skorzystania z sieci eliminuje niebezpieczeństwa, które mogłyby wedrzeć się do systemu od zewnątrz.

Dzięki temu autorzy zapewniają swoim użytkownikom stabilność i bezpieczeństwo w sektorze odpowiedzialnym za zarządzanie informacjami osobowymi. Warto pamiętać o tym, że w przypadku sieci, która obsługuje poufne informacje, bezpieczeństwo powinno być priorytetem. Niezaszyfrowane dane osobowe są podatne na ataki hakerów lub wyciek informacji ze względu na wadliwą sieć. Technologia blockchain całkowicie eliminuje takie wpadki. Dlatego CVC stał się obiecującym rozwiązanie dla branży identyfikacyjnej.

Warto również zaznaczyć, że wyciek danych osobowych jest problemem nie tylko użytkowników, ale także firm, które muszą następnie uporać się z zadośćuczynieniem dla osób będących ofiarami ich wadliwego systemu. Kolejną dobrą informacją jest technologiczny kamień milowy w postaci integracji bazy danych civic coina z siecią kryptowaluty solana. W ten sposób autorzy projektu CVC próbują przepchnąć swoje dzieło do szerszego nurtu odbiorców.

Aktualnie tokeny civic coin są kluczowym elementem zdecentralizowanych finansów w solanie. Dzięki nim weryfikacja danych w blockchainie staje się bardziej wiarygodna. Warto również wspomnieć o tym, że założyciele civic coina rozpoczęli pod koniec 2021 roku współpracę z Black Fire Innovation, co możemy zanotować jako kolejny sukces
projektu. Za pośrednictwem CVC Black Fire Innovation stworzyła oprogramowanie do weryfikacji wieku w automatach hotelowych, na których zostało nałożone ograniczenie wiekowe.

Z jakimi zagrożeniami boryka się technologia stojąca za civic
coinem?

Aktualnie największym ryzykiem, które może negatywnie wpłynąć na odbiór blockchaina, są wysokie opłaty za obsługę transakcji w sieci. Okazuje się, że operowanie kryptowalutą wiąże się z wysokimi kosztami. Taki stan rzeczy może sprawić, że zdecentralizowane aplikacje zbudowane na podstawie blockchaina CVC nie będą przyjmowały się na świecie. Stan rzeczy, który aktualnie ma miejsce w sieci CVC, możemy porównać do problemów związanych z siecią ethereum. W momentach szczytu opłaty transakcyjne w ETH sięgają nawet 40 dolarów. Z podobnymi problemami boryka się civic coin.

W dodatku należy również pamiętać o tym, że przeciążenie sieci prowadzi nie tylko do wysokich opłat transakcyjnych, ale także zwiększa czas oczekiwania na finalizację transakcji. Jednak w odróżnieniu od swojego konkurenta, czyli ethereum, system civic coin ma ograniczoną podaż tokenów do jednego miliarda. Aktualnie w obiegu znajdziemy niemal 700 milionów monet cyfrowych. Z tego powodu posiadacze kryptowaluty civic mogą liczyć na to, że po wyemitowaniu wszystkich tokenów, które mają trafić do obiegu, w przyszłości cena za CVC znacznie wzrośnie. W przypadku ethereum nie ma takich przesłanek, ponieważ jego podaż jest nieograniczona. W systemie ethereum jedynym ograniczeniem jest to, jak wiele monet może zostać wyemitowanych w ciągu jednego roku.

Długoterminowa prognoza ceny civic coin.

Powinniśmy sprzedawać, czy może kupować na zapas? Jeżeli chodzi o nastawienie rynku do tokenów civic coin na początku 2022 roku, nastroje są neutralne. Jeżeli jednak spojrzymy na długoterminowe analizy techniczne, większość wskazuje nam na to, że za kilka lat CVC odniesie wzrosty. Opierając się na danych historycznych monety, portal inwestycyjny Wallet Investor uważa, że w 2025 roku moneta może sięgnąć nowego ATH w wysokości 2 dolarów za sztukę.

Autorzy Digital Coin Price również podzielają bycze nastawienie, jeśli chodzi o długoterminowe podejście. Firma prognozuje, że nowe ATH civic coina pojawi się najpóźniej w 2028 roku. Mimo wszystko pamiętaj o tym, że prognozy oparte na algorytmach nie zawsze są trafne. Nie powinniście używać ich jako zamiennika analizy rynkowej i opierać na nich całej swojej wiedzy.

Zawsze przeprowadź własny rekonesans na temat instrumentu finansowego, zanim zainwestujesz ciężko zarobione pieniądze. Czy civic coin jest dobrą inwestycją? Gdzie kupić token CVC? Aktualnie to czy projekt civic jest dobrą inwestycją, zależy przede wszystkim od twoich preferencji i apetytu na ryzyko.

Kryptowaluty, a w szczególności altcoiny charakteryzują się wysoką fluktuacją cenową. Ze względu na dużą zmienność cenową w krótkim czasie nie wszyscy są skłonni do zaakceptowania ryzyka inwestycyjnego związanego z kryptowalutami. Zanim ulokujesz oszczędności w kryptoaktywach, dowiedz się więcej na ich temat, aby mieć pewność, że spełniają twoje oczekiwania na tle innych instrumentów finansowych. Jeżeli masz pewność co do inwestycji w civic coina, znajdziesz go na giełdach kryptowalutowych, takich jak Coinbase, Binance oraz Changelly.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Co to są meme coiny

W jaki sposób ludzie bogacą się na internetowym dowcipie? Wszystko o meme coinach.

Następny
dagger hashimoto

Czym jest algorytm dagger hashimoto?

Sprawdź także
Więcej

Czym jest kryptowaluta stellar ?

Spis treści Hide Jak zrozumieć działanie sieci stellar?Historia projektu stellarJaka przyszłość czeka kryptowalutę stellar?Jak działa blockchain stellar?Czym stellar…