Capital.com: Nowoczesny broker kryptowalutowy z ciekawym podejściem do rynku

Capital.com jest jednym z najpopularniejszych brokerów w sieci. Wyróżnia się ciekawym podejściem, ponieważ stawia na rozbudowę bazy edukacyjnej, prezentuje wysokiej jakości badania oraz oferuje swoim klientom rozbudowaną platformę z ciekawymi narzędziami. Wiele narzędzi wspomagających działania inwestorów sprawia, że platforma brokera Capital.com spełnia wymagania nawet najbardziej doświadczonych traderów. Jedynym problemem, z którym boryka się Capital.com, jest mniejsza liczba licencji regulacyjnych, które posiada.

Czy inwestowanie za pośrednictwem Capital.com jest bezpieczne?

Branża inwestycyjna uznaje brokera Capital.com za platformę inwestycyjną o średnim poziomie bezpieczeństwa. Operator nie prowadzi swojego banku i nie jest notowany na żadnej giełdzie. Ma również znacznie krótszą historię działania w porównaniu z innymi platformami. Swoją działalność na rynku rozpoczął dopiero w 2016 roku. Capital.com zdobył mniej licencji od konkurencyjnych brokerów, takich jak eToro lub Plus500. Mimo wszystko działa w zgodzie z licencjami ASIC oraz FCA.

Instrumenty finansowe i prowizje na platformie Capital.com

Capital.com podobnie tak jak inni brokerzy oferuje obrót akcjami, funduszami i innymi papierami wartościowymi. Możemy również skorzystać z oferty kupna oraz sprzedaży kontraktów CFD na kryptowaluty. Kontrakty na różnicę cenową na kryptowaluty nie są jednak dostępne dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Założenie konta na platformie brokera jest całkowicie darmowe. Nie pobiera on również kosztów za wpłaty i wypłaty. Poziom prowizji oscyluje w okolicy zbliżonej do innych platform inwestycyjnych. Ich dynamiczny spread w przeliczeniu na dolary wynosi 0,008%. Są to jedyne koszty transakcyjne, które operator pobiera za handel od 2021 roku.

Czy Capital.com oferuje mobilną platformę handlową?

Broker Capital.com oferuje aż trzy różne aplikacje tradingowe, z których mogą korzystać jego klienci. W ich skład wchodzi aplikacja edukacyjna dla początkujących Investmate, aplikacja MetaTrader 4 i klasyczna aplikacja Capital.com na systemy mobilne. Wszystkie oprogramowania operatora możemy pobrać na urządzenia z systemem iOS lub Android. Znajdziemy je w sklepach App Store i Google Play Store.

Aplikacja mobilna MetaTrader 4 jest prawdopodobnie największym atutem ze względu na intuicyjny interfejs i prostotę użytkowania. Wszystkie narzędzia dostępne w MT4 są przyjazne nawet dla amatorów inwestowania. Aplikacja mobilna MT4 sprawia, że przeglądanie i zarządzanie pozycjami jest proste i łatwe. Niestety mobilna wersja nie obsługuje handlu algorytmicznego. W tym celu potrzebujemy skorzystać z platformy desktopowej.

Wykresy mobilne MT4 mają wiele funkcji. Pozwalają na nakładanie ponad 50 różnych wskaźników. Znajdziemy tam możliwość rysowania linii trendu w różnych kolorach. Aby uzyskać dostęp do społeczności Meta Trader, musimy zalogować się do niej za pośrednictwem oddzielnej aplikacji.

Do jakich platform transakcyjnych mamy dostęp jako klienci Capital.com?

Mamy dostęp łącznie do trzech tych samych platform transakcyjnych niezależnie od tego, czy korzystamy z nich za pośrednictwem urządzenia mobilnego, czy też komputera. Możemy zatem korzystać z oryginalnej platformy inwestycyjnej Capital.com, platformy Meta Trader 4 oraz z platformy internetowej Trading View.

Wszystkie pakiety i funkcje MetaTrader 4 są dostępne zarówno na urządzaniach z Windowsem, jak i macOS. Dostęp do inwestowania za pośrednictwem Capital.com uzyskamy za pomocą każdej przeglądarki internetowej.

Platforma od deweloperów Capital.com cieszy się nieco mniejszą popularnością niż MT4, jednak stanowi o wiele lepszy wybór dla początkujących. Producent ograniczył liczbę narzędzi dostępnych na platformie, aby nie rozpraszać osób, które dopiero uczą się korzystania z aplikacji brokerskich. Najważniejsze informacje znajdziemy w zakładce z charakterystyką instrumentów finansowych. Możemy zobaczyć, które aktywa podlegają największym zmianom cenowym oraz jakie inwestycje są najczęściej kupowane i sprzedawane przez innych inwestorów.

Zdobywanie wiedzy z brokerem Capital.com

Capital.com zwraca uwagę na to, aby dostarczać swoim klientom niezbędne materiały edukacyjne i newsy, które mogą mieć wpływ na rynek. Operator oferuje nie tylko artykuły pomocnicze, ale także materiały wideo na swoim kanale YouTube. Znajdziemy tam komentarze omawiające fundamentalne zagadnienia ekonomiczne i analizy techniczne dla nieco bardziej doświadczonych inwestorów. Wiele osób zwraca uwagę na to, że dział edukacyjny jest zdecydowanie mocną stroną Capital.com, ponieważ dostarcza o wiele więcej wiedzy od innych brokerów.

W sekcji z filmami wideo znajdziemy ciekawe zagadnienia, takie jak prognozy dotyczące cen oraz omówienia popularnych instrumentów finansowych. Każdy początkujący trader może skorzystać z obszernego działu wprowadzającego w rynek inwestycji. Zawiera on aż 28 lekcji podzielonych na pięć tematycznych kursów. Program edukacyjny od brokera Capital.com kończy się testem, dzięki któremu możemy sprawdzić, jak wiele wiedzy wynieśliśmy z obejrzanych lekcji. Użytkownicy mają możliwość sprawdzić swoje postępy podczas zdobywania wiedzy o inwestycjach i ekonomii.

Łącznie Capital.com stworzył ponad 70 filmów edukacyjnych na swoim kanale YouTube. Każdy film zawiera istotne informacje. Specjaliści pracujący nad sekcją edukacyjną tłumaczą w filmach działanie poszczególnych instrumentów finansowych, takich jak kontrakty na różnicę cenową (CFD) i omawiają ważne dla inwestorów tematy. Dobrym przykładem jest film traktujący o psychologii w handlu. Kilka z tych przewodników zawiera podrozdziały, które jeszcze bardziej szczegółowo wyjaśniają różne terminy i pojęcia, wykraczające poza to, co można znaleźć w słowniku inwestora.

Biorąc pod uwagę to, jak bardzo rozbudowaną sekcję edukacyjną oferuje broker, możemy uznać, że jest to jego najmocniejsza strona.

Czy warto wybrać ofertę Capital.com?

Capital.com udowodnił, że oprócz solidnej platformy brokerskiej operator może dostarczyć wysokiej jakości materiały edukacyjne, które pomogą amatorom poznać branżę inwestycyjną. Edukacja jest z całą pewnością najmocniejszą stroną tego brokera. Słabym punktem jest z kolei niewielka liczba licencji, które uzyskał. Możemy mieć na to wpływ fakt dotyczący tego, że operator działa na rynku dopiero od 2016 roku. Niektóre platformy inwestycyjne są w branży od 10 lub nawet 15 lat. Rozszerzenie listy licencji posiadanych przez Capital.com na pewno ociepliłoby wizerunek brokera.

Mimo wszystko można uznać, że dostawca jest świetnym wyborem dla początkujących inwestorów, którym zależy na samodzielnej edukacji. Na ten moment operator obsługuje ponad pół miliona unikalnych klientów.

Jak Capital.com wypada w zestawieniu z XTB?

Podczas porównania wad i zalet powyższych brokerów zauważymy, że XTB posiada większą liczbę licencji i lepiej ugruntowaną pozycję na rynku. Nie możemy się temu dziwić, ponieważ platforma XTB działa na rynku inwestycyjnym od 2002 roku. XTB oferuje swoim klientom lepsze aplikacje mobilne i więcej narzędzi potrzebnych do analizy rynku. Mimo wszystko XTB nie skupia się na potrzebach początkujących. Dlatego w kategorii platformy przyjaznej dla amatorów zwycięża Capital.com.

Podobnie jak w ofercie eToro, za pośrednictwem XTB możemy skorzystać z copy tradingu i handlu społecznościowego. Capital.com jak dotąd nie wprowadził takiej opcji. Podsumowując konkurentów, możemy uznać, że XTB cieszy się o wiele większym zaufaniem. Oferuje też więcej aktywów, w które można zainwestować. Capital.com wyróżnia się wśród konkurentów wysokiej jakości badaniami rynku i rozbudowanym działem edukacji. Dzięki niemu początkujący trader może dowiedzieć się wiele na temat inwestowania i ekonomii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
eToro kryptowaluty

Broker kryptowalutowy z funkcją copy tradingu - poznajcie eToro

Następny
bitomaty

Czym są bitomaty? Poznaj bankomaty obsługujące bitcoina!

Sprawdź także